Reklama

Reklama

"Ciało za milion": STRESZCZENIE

Paul Barnell, pracownik biura podróży na Alasce, boryka się z problemami finansowymi oraz nieznośną, chorą żoną Margaret. By spłacić ogromne długi i zapewnić leczenie małżonce, Paul postanawia dobrać się do wartej milion dolarów polisy ubezpieczeniowej swojego zaginionego brata Raymonda.

Niestety, Paul trafia na Teda Wattersa, wyjątkowo upartego, młodego detektywa ubezpieczeniowego. Ted oddala roszczenia Paula, ponieważ od czasu zaginięcia Raymonda nie minęło jeszcze pięć lat – za mało by uznać go za zmarłego i wykorzystać polisę.

Reklama

Sytuacja ulega zmianie kiedy Paul, pewnego dnia, w śmietniku za biurem, znajduje zamrożone zwłoki. Początkowe przerażenie mija szybko gdy w jego głowie pojawia się szalony plan. Jeśli będzie udawał, że podrzucony nieboszczyk to jego brat, dostanie upragnione pieniądze z polisy i rozwiąże swoje problemy. W tym samym czasie Ted Watters marzy o awansie, dzięki któremu mógłby uciec ze znienawidzonej Alaski razem ze swoją dziewczyną Tiffany, telefoniczną terapeutką. Aby to osiągnąć, potrzebuje zdemaskować chociaż jedno duże oszustwo ubezpieczeniowe...

Paul rozpoczyna realizacje szatańskiego planu. Aby ciała nie dało się rozpoznać, rzuca je do lasu na pożarcie dzikiej zwierzynie. Wydaje się, że wszystko idzie po jego myśli. Gdy ciało zostaje znalezione, roszczenie ubezpieczeniowe trafia znów na biurko Teda. Ten natychmiast wyczuwa kant i wiedząc, że od tej sprawy zależy jego przyszłość, ze zdwojoną energią rusza do pracy. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, kiedy pod drzwiami mieszkania Paula pojawiają się Gary i Jimbo, płatni mordercy. Ciało, które porzucili na śmietniku jest im niezbędne jako dowód wykonanego zlecenia. Gdy odkrywają, co się stało, porywają Margaret by zażądać od Paula zwrotu ciała i przy okazji części pieniędzy z polisy.

Paul jest zdruzgotany. Na głowie ma detektywa ubezpieczeniowego, płatnych morderców a ciało zostało już pochowane. Na domiar złego, niespodziewanie pojawia się Raymond, który przeczytał w gazecie swój nekrolog. Brat zgadza się nie ujawnić spisku w zamian za część pieniędzy z polisy. Kiedy Paul orientuje się, że Raymond nie tylko zamierza zabrać całą sumę, ale także zabić jego żonę, staje przed nowym wyzwaniem. Ted wychodzi ze skóry, żeby znaleźć dowód oszustwa Paula. Zaniedbuje przez to pracę i dziewczynę, a śledztwo i tak zostaje umorzone. Pieniądze z polisy trafiają do Paula, a awans zostaje przyznany partnerowi Teda. Wściekły Ted grozi Paulowi ale ten ma na głowie dużo większe problemy – brata i bandytów gotowych zabrać wszystkie pieniądze i życie ukochanej Margaret. Ostatecznie Paul postanawia oddać ciało zbirom i w tajemnicy przed bratem uciec z odzyskaną żoną do Ameryki Południowej. Dochodzi do wymiany, ale ucieczka zostaje gwałtownie przerwana, gdy na śnieżnym pustkowiu pojawia się Ted, wciąż zdeterminowany by złapać Paula na oszustwie. Tuż za nim podąża Raymond... Kiedy wszyscy na siebie wpadają, Paul i jego żona mają już tylko jedną nadzieję – wyjść z tego cało.

materiały dystrybutora
Dowiedz się więcej na temat: Ciało za milion

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy