Reklama

"Blade - Wieczny łowca II": OPOWIEŚĆ

Wesley Snipes powraca jako Blade, bohater wykreowany w komiksach firmy Marvel Comics, który pojawił się na ekranach kin w 1998 roku, w filmie pod tym samym tytułem. Blade jest pół człowiekiem, pół wampirem. Jego matka została ugryziona przez wampira, gdy była z nim w ciąży. – Blade jest jedyny w swoim rodzaju – mówi Snipes, który jest także jednym z producentów filmu. – Posiada wszelkie dodatnie cechy wampirów, a brak mu ich słabości. W jego świecie pełno jest krwiopijców, których szczerze nienawidzi, a celem jego życia jest ich zabijanie...

Reklama

Blade zmienił się od czasów wydarzeń, jakie miały miejsce w pierwszym filmie. – przyzwyczaił się do tego, kim jest – mówi Snipes. – Robi to, co robił ale nauczył się czerpać z tego przyjemność. Teraz czasami pije krew, i nie cierpi z tego powodu psychicznych katuszy. Ma znacznie więcej możliwości, i znacznie lepiej się bawi. Z Blade’a zrobił się luzak, ale ten luzak jest równie niebezpieczny, co jego poprzednie wcielenie.

- W pierwszym filmie Blade był kimś w rodzaju superbohatera – mówi reżyser Guillermo del Toro, znany z horrorów Cronos, Mutant i – ostatnio - The Devil’s Backbone. – W tym filmie bijatyka sprawia mu prawdziwą przyjemność. Widać to na ekranie.

Mentor i zbrojmistrz Blade’a, Whistler (Kris Kristofferson), wynalazł szczepionkę, która pozwala Blade’owi poruszać się za dnia. - Whistler to partner Blade’a - mówi aktor-weteran Kristofferson. – Mają wspólną misję, polowanie na wampiry. Rodzinę Whistlera zabiły wampiry, zaopiekował się Bladem, którego znalazł na ulicy kiedy ten był jeszcze dzieckiem. Dla Blade’a to ktoś w rodzaju ojca.

Kiedy Blade po raz ostatni widział Whistlera, sądził, że jego przyjaciel nie żyje, prawda jest jednak znacznie gorsza. Whistler został zarażony wirusem wampiryzmu. Blade, mieszkający obecnie w Pradze, dowiaduje się, że jego mentor żyje, postanawia go odnaleźć. – Wojownik nigdy nie zostawia swoich towarzyszy wrogom – mówi Snipes.

Blade współpracuje ze Scudem (Norman Reedus), genialnym wynalazcą, który wytwarza dla niego wymyślną broń, z pomocą której Blade zabija wszelkie wampiry, jakie znajdą się na jego drodze. – Początkowo Scud zajmuje miejsce Whistlera – mówi Reedus. – Pracuje w warsztacie i robi broń dla Blade’a. Dzieje się tak do czasu, aż zjawi się Whistler, po czym ta para sprzecza się o to, kto czym ma się zajmować. Ale Scud jest w filmie głównie dla zabawy. Pali mnóstwo trawy, konstruuje broń i dobrze się bawi, gdy niszczy wampiry.

Trop wiedzie Blade’a do jaskini zaprzysięgłego wroga – władcy wampirów Damaskinosa (Thomas Kretschmann), który potrzebuje go, by wspólnie stawić czoła istotom tak groźnym, jak jeszcze nikt, z kim wcześniej walczył. Nyssa (Leonor Varela), egzotyczna córka Damaskinosa, i jej towarzysz, wojownik Asad (Danny John Jules), podczas spotkania z Bladem zawierają formalny rozejm. Wspólnie będą przeciwstawiać się Reaperom, - rasie superwampirów – mówi Del Toro. – Te istoty są jak pijawki, interesuje je jedynie krew. Żadnych erotycznych uczuć, żadnych podtekstów. Chcą tylko cię wyssać. Nie dają kluczy do wieczności, nie oferują ci wiecznej nocy, oświetlanej jedynie światłem księżyca. Chcą jedynie wyssać ci całą krew.

Reaperzy, wyposażeni w ostre niczym brzytwa zęby, poruszający się z szybkością światła, nadludzko silni, polują nie tylko na ludzi, lecz także na inne wampiry. By ich powstrzymać, Blade musi połączyć siły z grupą wampirów-zabójców, stworzoną niegdyś, by zabić jego samego. W skład grupy wchodzą Chupa (Matt Schulze), Kapłan (Tony Curran), Bałwanek (Donnie Yen), Lighthammer (Daz Crawford) i Verlaine (Marit Velle Kile) – ich przywódcą jest Reinhardt (Ron Perlman). - Reinhardt to zawodowy żołnierz – mówi Perlman. – Jest przywódcą elitarnej grupy strażników, służących cesarzowi świata wampirów. Sądzę, że sprawuje tę funkcję już od paru stuleci. Jest naprawdę świetny w tym, czym się zajmuje.

Nyssa, dzięki swemu wyszkoleniu i umiejętnościom, jest przeciwnikiem godnym Blade’a. - Nyssa szkoli się od mniej więcej dwóch lat, chce zabić Blade’a – mówi Varela, znana z doskonałej, tytułowej roli w telewizyjnym filmie Kleopatra. – Przestrzega pewnego moralnego kodeksu, niczym samurajowie, co czyni ją niezwykle podobną do Blade’a.

Reaperzy to zmutowana forma wampirów, przenikająca społeczności zarówno krwiopijców, jak i ludzi. Ich krew jest skażona tak silnie, że w ciągu miesiąca ich liczba może sięgnąć tysięcy. Trop wiedzie do „pacjenta Zero”, Jareda Nomaka (Luke Goss). Blade i grupa wampirzych zabójców muszą zniszczyć go, zanim ten, przy pomocy pozostałych Reaperów, zniszczy ludzkość…

materiały dystrybutora
Dowiedz się więcej na temat: Blade - Wieczny łowca II
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama