Reklama

"Asterix na Olimpiadzie": OBSADA

Asterix (Clovis Cornillac ) - Odważny wojownik, drobnej postury, lecz wielkiego ducha. Miłośnik magicznej mikstury przepisu druida Panoramixa, z której mocy w chwilach wyjątkowych korzysta. Asterix wszystko mocno przeżywa, aż do przesady, bierze sobie wszystko do serca, i jednocześnie ma mnóstwo pomysłów... "Przyglądałem się rysunkom, w końcu to podstawa do adaptacji i przyszło mi do głowy, że to dziwne, ale on nigdy nie ma prostych nóg, takie jakieś pałąkowate i przykurczone. Dlatego próbowałem z pomocą kostiumu zmniejszyć nogi, a sam grałem w przygięciu. Jest to dość męczące, ale proszę tylko przyjrzeć się tym pozycjom...."- wspomina Clovis. "Sam bardzo późno odkryłem Asterixa, kiedy byłem już dorosły, ale bardzo mnie bawił. Myślałem sobie "w końcu o czym to jest, o co tu chodzi?", miałem wrażenie, że mowa o facetach, którzy siedzą zwykle w mojej kawiarni. To znaczy, że jest to naprawdę obraz Galii... A przynajmniej dość karykaturalne wyobrażenie Francuzów. Jeśli chodzi o moją rolę, to mam wrażenie, że Asterix ma nieco skłonności do przesady. Zawsze mam rację, biorę sobie do serca byle co, a jednocześnie mam mnóstwo pomysłów... Nieduży, a chce być być bardzo silny, taki trochę Francuz, prawda?"

Reklama

Obelix (Gerard Depardieu) "Nazywa się Obelix i określiłbym go jako kogoś niezwykle inteligentnego, obdarowanego niezwykłą siłą pochodząca z magicznej mikstury, kogoś, kto nadaje komiksowi piękno. To, co mnie w nim wzrusza to miłość, którą Obelix żywi do wszystkiego, co go otacza. To ktoś, kto nawet nie potrafi o innych pomyśleć nic złego, jest taki ufny wobec świata, nie widzi zła" Amator dzików i wszystkiego, co nadaje się do zjedzenia. Wiecznie głodny. Zawsze jest gotów towarzyszyć Asterixowi, byle tylko nie zabrakło dzików i bijatyki, którą nazywa porządną rozrywką.

Księżniczka Irina (Vanessa Hessler) "W filmie jestem księżniczką Iriną, córką króla Grecji Irytosa. Powinnam wyjść za mąż za Brutusa, syna Cezara, ale kocham innego. Romantix pisze dla mnie piękne poematy, więc zakochałam się w nim bez pamięci. Ponieważ jest jednak Gallem nie wolno mi go poślubić - mój ojciec nie daje zgody na taki związek. Ja jednak naprawdę chciałabym go poślubić, chociaż przeznaczono mi Brutusa."

Romantix (Stephane Rousseau) "Nazywam się Romantix, bo mam romantyczną naturę. Jestem też bardzo dzielny. To bardzo piękna postać - Romantix jest taki prostoduszny. Za wszelka cenę chce zdobyć księżniczkę, zrobi wszystko, by zdobyć jej serce, choć rywal jest nie do zlekceważenia. Mowa o Brutusie - ja w zasadzie nie ma żadnych szans na zdobycie księżniczki, ale bardzo w to wierzę." Podsumowując: romantyczny i dzielny, również trochę niezdarny, ale sympatyczny i miły.

Brutus (Benoit Poelvoorde) "Jestem Brutusem, jestem synem Cezara. I jeśli miałbym siebie opisać jednym zdaniem, to chcę zostać Cezarem i zająć miejsce Cezara. Jak Iznogoud ("is no good" postać z komiksów) chcę zabić ojca, a przede wszystkim chcę wygrać Igrzyska, by zdobyć rękę mojej przyszłej żony. Jestem tym złym! Jestem fałszywy na tyle ile trzeba, jestem tchórzem, jestem zdrajcą! Nie nadaję się do niczego. Spuszczam tylko oczy, a potem to już łatwizna. W scenach z moim tatą muszę po prostu spuścić oczy i mruknąć mmmmmhhhh. Taki właśnie jest Brutus - fałszywy typek."

Cezar (Alain Delon) dostojny w każdym calu, doskonale zdaje sobie sprawę z intencji swojego syna Brutusa i zawsze przezorny unika kolejnych jego zabójczych pomysłów. Jak mu się to udaje? Jego strategia polega na stosowaniu służby - testerów: do kąpieli, do próbowania posiłków. do każdego pomysłu jego syna Brutusa! "Nie grałem w filmie od 1996r. i jest to mój powrót na ekran. Przeczytałem scenariusz i kończąc ostatnią stronę powiedziałem: biorę to. Film jako całość wydał mi się wyjątkowy, a rola fantastyczna, zwłaszcza, że nieoczekiwana dla takiego aktora jak ja, inna od tego, co znają i czego spodziewają się widzowie. Tak powiedziałem i tak zrobiłem." Ave Ja!

Sędzia Omega (Elie Semoun) "na początku powiedziano mi, że będę grał Asterixa i dałem się wyprowadzić w pole. Mój bohater jest sędzią, a sędziów jest trzech: Omega, Alfa i Beta. (...) No więc, ja jestem Omegą." "To sędzia, który udaje uczciwego, a tak naprawdę jest kompletnie zepsuty, to znaczy da się skorumpować Brutusowi. Daje się skorumpować Brutusowi, który daje mu wybór między stosem złota a rozćwiartowaniem. Po mniej więcej ułamku sekundy sędzia zgadza się na złoto."Zapalczywy, choleryczny, władczy, ale przy tym nie ma żadnej władzy pozostaje mu tylko śmieszność.

Idefix (pies) po występach w poprzednim filmie o przygodach Asterixa, "Asterix i Obelix: Misja Kleopatry", to wciąż ten sam mały dzielny pieseczek, chociaż na pewno bardziej doświadczony aktorsko, co widać już od pierwszego kiwnięcia ogonem. Hau!

materiały dystrybutora
Dowiedz się więcej na temat: Asterix na Olimpiadzie

Reklama

Reklama

Reklama