Klasyka kina na DVD - przedstawia firma Warner Home Video
Kolekcja 5 klasycznych filmów, które zmieniły oblicze kinematografii:
„Śmierć w Wenecji” (1971),
„Powiększenie” (1966),
„My Fair Lady” (1964),
„Ludzie w hotelu” (1932),
„Gasnący płomień”(1944).
Już od 16 kwietnia 2004 roku na DVD!
Wydanie DVD każdego z filmów zostało wzbogacone o unikalne dodatki, w tym dokumenty opowiadające o obrazie, zwiastuny oraz informacje o nagrodach.
“My Fair Lady” (1964)
„My Fair Lady” to musical romantyczny w reżyserii George’a Cukora, do którego scenariusz napisał Alan Jay Lerner na podstawie sztuki George’a Bernarda Shaw'a „Pigmalion” z 1912 roku. Spektakl był dużym wydarzeniem na Broadway’u i nie schodził z afisza od 1956 do 1962 roku.
„My Fair Lady” kosztował wytwórnię Warner Bros. 17 mln. USD. Był najdroższym ale i najlepszym filmem 1964 roku. Połączenie pięknych melodii, wspaniałej reżyserii i wybitnych ról aktorskich przyczyniło się do wielkiego sukcesu.
Audrey Hepburn wcieliła się w rolę pięknej, prostej kwiaciarki Elizy Doolittle, która w niespodziewany i pełen wdzięku sposób przeistacza się w pełną klasy damę. Ekscentryczny i dowcipny profesor Higgins (Rex Harrisson) zakłada się, że w wyniku kilku sztuczek, np. lekcji dobrego mówienia, uczyni z uroczej prostaczki kobietę z wyższych sfer. Po serii zabawnych porażek rzeczywiście mu się to udaje. Eliza jest podziwiana, bryluje w towarzystwie i oczarowuje wszystkich swoją osobą. Wszystkich oprócz Higginsa. Dopiero, gdy zakochuje się w niej młody arystokrata Fredry, który także zamierza ją poślubić, do Higginsa dociera, że to Eliza jest kobietą jego życia i nie może bez niej żyć.
Obraz „My Fair Lady” został nominowany do nagrody Oscara aż w 12 kategoriach, z czego zdobył osiem, m.in. za najlepszą reżyserię (jedyny Oscar Cukora w jego karierze), pierwszoplanową rolę męską za kreację Rexa Harrisona oraz najlepszy film roku. Film zdobył także trzy Złote Globy (Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser i Najlepsza Rola Męska), a Audrey Hepburn została nominowana do nagrody w kategorii „Najlepsza Rola Żeńska”.
Film znalazł się na 12 miejscu (tuż przed „Love Story” i „Przeminęło z wiatrem”) listy najlepszych romansów wszechczasów stworzonej przez Amerykański Instytut Filmowy.