Nagroda Publiczności na Festiwalu w Sundance 2004, Specjalna Nagroda Jury IDFA i Toronto 2003, nagrody na 30 festiwalach międzynarodowych.
Krytyczna analiza powstania, historii, wewnętrznej struktury, kontrowersyjnych mechanizmów i potencjalnych kierunków rozwoju korporacji międzynarodowych. 150 lat temu korporacja była instytucją o małym zasięgu oddziaływania. Dziś międzynarodowa firma potrafi urastać do rangi kościoła, monarchii czy partii komunistycznej z innej epoki. Stała się dominującą instytucją życia publicznego. Czy korporacja oprze się historii? Dokąd zmierza?
Film ukazuje wewnętrzne relacje zachodzące w korporacji i ujawnia anty-korporacyjne dramaty poprzez zadziwiające opisy prawdziwych zdarzeń i relacje ich świadków. Jakie są konsekwencje rosnącej potęgi korporacji dla człowieka, środowiska naturalnego i demokracji. Czy nasza planeta ma szansę przetrwać, jeśli dajemy tak wielką władzę instytucji, która jest z założenia amoralna i antydemokratyczna oraz zorientowana głównie na generowanie zysku dla swoich udziałowców? Czy można znależć lekarstwo na tę bezwzględną pogoń za zyskiem? Film powstawał przez 6 lat. Został wyprodukowany w dobie największych batalii antyglobalistycznych i spektakularnych upadków korporacji. ( np. Enron)
Galeria prezentowanych znawców przedmiotu jest imponująca: prezesi korporacji z sektora paliwowego (Shell), farmaceutycznego (Pfizer), IT (IBM), P.R. (Burson Marstaller), reklamowego (Landor i Initiative Media), naukowcy, historycy, działacze społeczni, krytycy współczesnego kapitalizmu (Noam Chomsky, Peter Drucker, Milton Friedman, Naomi Klein), reżyser Michael Moore, szpieg gospodarczy, spec od kryptoreklamy i specjalista FBI.
W filmie wykorzystano między innymi serwisy informacyjne, wczesne reklamy telewizyjne, filmy klasy B i korporacyjne filmy propagandowe. To wszystko sprawia, że otrzymujemy wierny portret współczesnej korporacji i jej możliwe kierunki rozwoju.