Reklama

Gdzie obejrzeć kultowy film Piwowskiego "Rejs"? Sprawdzamy platformy streamingowe

"Rejs" to klasyka polskiej komedii, która bawi do łez już od pokoleń. Chcesz zobaczyć, o co tyle szumu? Sprawdź, gdzie obejrzeć ten film online i dlaczego warto to zrobić!

O czym jest film "Rejs"?

"Rejs" to kultowa polska komedia satyryczna, reżyserowana przez Marka Piwowskiego. Film, utrzymany w groteskowym tonie, składa się z improwizowanych miniscenek, rejestrowanych metodą paradokumentalną, które rozgrywają się na pokładzie statku płynącego po Wiśle. Akcja rozpoczyna się, gdy na pokładzie pojawia się gapowicz (Stanisław Tym), błędnie uznany przez kapitana (Ryszard Pietruski) za instruktora kulturalno-oświatowego. Gapowicz, w nowej roli, organizuje różnorodne zebrania, wybory rady rejsu oraz gry i zabawy z okazji urodzin kapitana. Film stanowi satyrę na realia życia społecznego i kulturalnego PRL-u, ukazując absurdalne sytuacje z dużą dawką humoru.

Reklama

Obsada filmu "Rejs"

W filmie "Rejs" występuje wyjątkowa obsada aktorska, która przyczyniła się do jego kultowego statusu. W rolę gapowicza i jednocześnie kaowca wcielił się Stanisław Tym, którego kreacja jest jednym z najbardziej zapadających w pamięć elementów filmu. Ryszard Pietruski zagrał kapitana statku, który, nieświadomy pomyłki, powierza głównemu bohaterowi zadania związane z organizacją życia kulturalnego na statku. W filmie zobaczymy również Zdzisława Maklakiewicza jako Inżyniera Mamonia oraz Jana Himilsbacha jako Sidorowskiego, uczestnika rejsu. Każdy z aktorów wnosi do filmu unikalny styl i humor, który w połączeniu tworzy niezapomnianą satyrę.

"Rejs" - gdzie obejrzeć film online?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie obejrzeć "Rejs" online, masz kilka opcji do wyboru. Film jest dostępny w ramach abonamentu na platformie Canal+ Online. Dla tych, którzy preferują wypożyczenie lub zakup filmu, dostępne są również opcje na Prime Video oraz na Katoflix. Każda z tych platform oferuje wygodny dostęp do tego klasycznego dzieła polskiej kinematografii, umożliwiając widzom cieszenie się jego wyjątkowym humorem i satyrycznym spojrzeniem na rzeczywistość PRL-u.

Zobacz też:

"Kos" - gdzie obejrzeć film o Tadeuszu Kościuszce online?

Ile trwa "Potop"? Sprawdź, gdzie obejrzeć za darmo kultowy film Hoffmana online

Gdzie obejrzeć prequel kultowej komedii "Sami swoi"?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rejs | Ryszard Pietruski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy