Dawid Ogrodnik o filmie "Wszystkie nasze strachy": Najważniejsza jest wolność

- Tu był bardzo konkretny temat - wolności słowa i decydowania o własnej seksualności, w tym wypadku osób LGBT oraz temat wolności wyznaniowej. Motywem tych wszystkich tematów jest jednak wolność - powiedział w rozmowie z Interią Dawid Ogrodnik, który w filmie "Wszystkie nasze strachy" gra główną rolę.

- Przedstawiamy historię, która jest inspirowana życiem i twórczością artysty Daniela Rycharskiego, osoby ważnej i zaangażowanej w obronę praw osób LGBT - dodał aktor.

Film oparty jest na prawdziwych wydarzeniach z życia barwnej i łączącej skrajności postaci Daniela Rycharskiego - zaangażowanego katolika walczącego o odnowę duchową swojej społeczności oraz głęboko wierzącą osobę LGBT, która płynnie łączy wiarę i tęczę.

Film "Wszystkie nasze strachy" trafi 5 listopada na ekrany kin w całej Polsce. Na premierze była ekipa Interii - Katarzyna Drelich i Łukasz Piątek.

Film

Wszystkie nasze strachy

Polska, 2021

Oparta na faktach, przejmująca historia wychowanego na wsi artysty, mocno zaangażowanego w działalność Kościoła katolickiego. Daniel (Dawid Ogrodnik) jest artystą, katolikiem i aktywistą. Domy w rodzinnej miejscowości ozdobione są jego imponującymi malowidłami, rzeźby trafiają na cenione wystawy... zobacz więcej

Reklama

Najlepsze tematy