Maciej Stuhr o filmie "Fuks 2": Młodzież wyjdzie tu na pierwszy plan

- To jest nietypowe. Nieczęsto zdarza się w kinematografii, żeby film doczekał się kontynuacji po takim czasie. Będziemy mieli troszkę innych bohaterów. Młodzież wyjdzie tu na pierwszy plan. Mój bohater z przyjemnością oddaje palmę pierwszeństwa swojemu filmowemu synowi. W tej roli Maciej Musiał. A ja z panem Januszem Gajosem będziemy się temu życzliwie przyglądać i wspierać młodzież wtedy, kiedy będzie nas potrzebować - powiedział w rozmowie z Interią Maciej Stuhr, bohater pierwszej części filmu.

- Moja postać jest tym razem już spokojniejsza, nawet przyprószona siwą mąką czasu. Zbyt troskliwie dba o swoje zdrowie, popada nawet w hipochondrię. (...) Pierwszy "Fuks" przyniósł mi popularność i rozpoznawalność. Do dzisiaj jest najczęściej wyświetlanym przez rożne telewizje moim filmem ze wszystkich kilkudziesięciu, które zrobiłem, co oznacza, że przetrwał próbę czasu i ma swoich fanów - dodał aktor.

-

Zaczęły się prace na planie filmu "Fuks 2". Film "Fuks" z 1999 roku był przed laty przebojem kinowym. Czy sequel jednej z najbardziej znanych polskich komedii gangsterskich powtórzy sukces części pierwszej? W kontynuacji występują m.in. Janusz Gajos, Maciej Stuhr, Maciej Musiał, Sonia Bohosiewicz i Cezary Pazura. Film reżyseruje twórca części pierwszej, Maciej Dutkiewicz.

Na planie filmu "Fuks 2" z aktorami rozmawiała Katarzyna Drelich z Interii.

Film

Fuks 2

Polska, 2021

Kontynuacja przeboju kinowego z 1999 roku. zobacz więcej

Reklama

Najlepsze tematy