Antoni Królikowski o filmie "Kryptonim Polska": Śmiejemy się z każdej ze stron

- Ten film będzie obśmiewał pewne stereotypy, ale też zaskakiwał. Śmiejemy się z każdej ze stron - zapowiada Antoni Królikowski, który w filmie Piotra Kumika "Kryptonim Polska" wcieli się w postać hipstera z placu Zbawiciela.

- Jest w tej historii o tyle istotny, że jest byłym chłopakiem głównej bohaterki. Problem polega na tym, że Kajetan wyznaje zasadę poliamorii. Niejedną kobieta ma w sercu, spowoduje to rzesze nieporozumień i konfliktów - charakteryzuje swojego bohatera.

Królikowski twierdzi, że siłą "Kryptonimu Polska" jest spojrzenie na konflikty współczesnej Polski z przymrużeniem oka. - Wszystkie tematy, jakich dotyka nasz film – konflikty między narodowcami a ruchem LGBT+, to są szalenie filmowe sytuacje, a do tego mogą być zabawne. W naszym filmie są one potraktowane z przymrużeniem oka. Te ważne tematy wolności czy polskości, bycia patriotą czy liberałem, są w tym filmie obśmiane ale w delikatny sposób, żeby nikogo to za bardzo nie uraziło. Po prostu śmiejemy się z konfliktów, które istnieją w naszej współczesności. Czasem potrzeba, żebyśmy pośmiali się z samych siebie - mówi Królikowski.

Na planie filmu "Kryptonim Polska" w Warszawie była ekipa Interii - Katarzyna Drelich i Marcin Rapacz.
INTERIA.TV

Film

Kryptonim Polska

Polska, 2021

Staszek (Maciej Musiałowski) mieszka w Białymstoku i jest członkiem Zrzeszenia Młodzieży Radykalnej, w skrócie ZMR. Sam nie jest radykałem, ale przynależność do narodowców daje mu siłę i poczucie celu. Wypełniając rozkazy charyzmatycznego lidera - Romana (Borys Szyc), Staszek i reszta kumpli... zobacz więcej

Reklama

Najlepsze tematy