Reklama

Michał Czernecki: Nie wierzyłem w siebie

Długo miał wątpliwości, czy dobrze wybrał studia. Nie ukrywa, że bywało mu ciężko. "Jednak nie zmieniłbym ani jednego przeżytego dnia. Bo nawet trudne chwile czegoś nas uczą" - mówi Michał Czernecki.

Michał Czernecki jako Paweł Szulc w serialu "Motyw"

Michał Czernecki opowiada o swych wątpliwościach, lękach, pewności siebie i życiu towarzyskim na studiach. Cały wywiad można przeczytać w najnowszym numerze "Tele Tygodnia" (12/2020).

Reklama

Intuicja czy rozsądek - co jest dla ciebie ważniejsze?

- Stawiam na intuicję, ale też na uczciwość wobec siebie i innych. A racjonalna kalkulacja, o czym nie raz się przekonałem, nie przynosi zazwyczaj satysfakcjonujących efektów. Nie wierzę jednak w przypadki, bo uważam, że wszystko, co się wokół nas dzieje, ma jakiś głębszy sens i jest po coś.

Nie mamy na nic wpływu, bo wszystko zostało z góry zaplanowane?

- To nie tak. Kiedy dziś stoję przed lustrem, to widzę przede wszystkim faceta, który tylko sobie zawdzięcza, że znalazł się w takim, a nie innym miejscu. Doskonale wie, ile musiał włożyć w to energii i wysiłku. Pochodzę z Sosnowca, a dla ludzi z tego regionu bardzo istotny jest etos pracy. Mamy też cechy, dzięki którym łatwiej jest nam przetrwać w nie zawsze przyjaznym świecie.

Na przykład?

- Potrafimy szybko adaptować się do zaistniałych warunków i nie mamy problemu z dostosowaniem się do nowych, niekoniecznie sprzyjających okoliczności. Może dlatego nasza tożsamość jest tak wieloraka i różnorodna.

To daje siłę i pewność siebie?

- Na pewno to okoliczność sprzyjająca. Kiedy dostałem się na studia do krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, niewiele umiałem. Szczerze mówiąc - właściwie nic. Dlatego po maturze nie zdawałem od razu na tę uczelnię. Zahaczyłem (jak się okazało, tylko po to, żeby poznać moją obecną żonę) o Policealną Szkołę Pracowników Służb Społecznych. To nie było miejsce dla mnie. Po drodze pojawiło się jeszcze kulturoznawstwo, czyli trochę lepszy, choć również niezbyt trafiony pomysł. (...)

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Michał Czarnecki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje