Reklama

Iwona Pavlović: Taniec to radość i piękno

Dowcipna, rzeczowa, zawsze profesjonalna. Od 15 lat Iwona Pavlović zasiada w jury programu "Taniec z Gwiazdami". Potrafi zganić za błędy techniczne, ale dużo chętniej chwali. Uważa, że dzięki tańcowi życie staje się piękniejsze.

Jak wygląda świat tańca widziany oczami kobiet? Można odnieść wrażenie, że bardziej promowani i znani są tancerze niż tancerki.

Iwona Pavlović: - Bardzo nad tym ubolewam. Nadal nie znam odpowiedzi na pytanie, dlaczego na turniejach tańca wyczytują najpierw tancerza, a dopiero potem jego partnerkę. Więcej jest też sędziów mężczyzn, aczkolwiek panie są bardzo pożądane i mile widziane. Może to wynikać z tego, że kobiety wcześniej kończą karierę taneczną, rodzą dzieci i rozstają się z parkietem. Kiedyś nawet pozwoliłam sobie na spostrzeżenie, że jeśli tancerka nie zgodzi się na coś w rodzaju władzy partnera tanecznego, to nie wiem, czy wytrzyma w tym fachu. Mam bardzo silny charakter i duże poczucie wolności, ale jakoś się utrzymałam.

Reklama

Skąd wzięła się u pani ta pewność siebie i silne pragnienie wolności?

- Wynika to chyba z mojego charakteru i genów. Odkąd pamiętam, miałam duże poczucie niezależności. Zdaję sobie sprawę, że na świecie nie ma totalnej wolności, bo w życiu jednak jesteśmy ograniczeni różnymi zasadami. Z jednej strony mam w sobie niesamowitą dyscyplinę, a z drugiej nie przerażają mnie zasady. Nie jestem buntownikiem. To, że znam reguły gry, powoduje, że czuję się spokojna.

Taniec to sport wymagający nie lada odwagi. Nigdy nie dokuczała pani nieśmiałość?

- W wielu zawodach artystycznych jest na nią miejsce. Od najmłodszych lat byłam bardzo aktywna, odważna i łatwo nawiązywałam kontakty z rówieśnikami. Będąc dzieckiem, lubiłam tańczyć. Pewna doza nieśmiałości może pojawić się podczas przełamywania bariery ubierania się w tańcu towarzyskim, bo czasem nasz strój jest bardzo odważny. Trzeba też przełamywać nieśmiałość w relacji z partnerem. Wiele skrytych i introwertycznych osób rozpoczyna kariery artystyczne, a w ich trakcie wychodzą ze strefy komfortu i pokonują swoje słabości.

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Iwona Pavlović

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje