Reklama

Himera: Nie zamierzam iść na łatwiznę

"Usłyszcie nas!" to program telewizyjny, w którym pojawiają się niezwykłe osoby prezentujące swoje zdolności. Bohaterom towarzyszą mentorzy: wokalistka Monika Kuszyńska, stand-up'er Łukasz "Lotek" Lodkowski, uczestnik "Down the road. Zespół w trasie" Krzysztof Hirsztritt oraz dziennikarz i podróżnik Przemysław Kossakowski. Show prowadzi drag queen Himera. "Swoją obecnością w telewizji mogę pokazać, że inni ludzie też są dobrzy, mimo że robią coś niekonwencjonalnego" - mówi prowadzący.

Drag queen Himera prowadzi program "Usłyszie nas" w TTV

Bycie drag queen w Polsce niesie ze sobą wiele wyzwań, ale także daje równie dużo przyjemności osobom, które się tym zajmują. Dla drag queen Himery, czyli kolorowego i niezwykle pozytywnego prowadzącego program "Usłyszcie nas!", sztuka dragu jest nie tyle dodatkową pracą, co przyjemnością i sposobem na wyrażenie siebie.

Reklama

Jesteś prowadzącym w programie TTV "Usłyszcie nas!", w którym oprócz wyjątkowych prowadzących pojawiają się równie wyjątkowi uczestnicy. Czego nauczył cię udział w tym show?

Himera: - Prywatnie jestem raczej osobą, która lubi dużo mówić, dlatego "Usłyszcie nas" pokazało mi jak ważna jest umiejętność słuchania. Ten program skłonił mnie do tego, by się wyciszyć, na chwilkę zatrzymać i posłuchać tego, co mają do powiedzenia inni. Niezmiernie doceniam doświadczenie, zdobyte w tym programie, ponieważ dzięki temu mogłem zmienić także coś w sobie - nauczyłem się być spokojniejszym człowiekiem.

W programie występujesz jako drag queen Himera. Skąd wziął się pomysł na imię i jaka stoi za tym historia?

- Wszystko jest przemyślane. Ogromnie zafascynowałem się mitologią grecką i egipską, więc to mnie ukierunkowało. Chimera jest potworem z mitologii greckiej - ma ciało lwa, głowę kozy, ogon żmii - jest mieszanką wielu zwierząt. Myśląc o Chimerze doszedłem do wniosku, że będąc w dragu jestem mieszanką różnych twarzy, bo robiąc swoje show nie lubię się powtarzać. Na dodatek Chimera ma w korzeniu swojego słowa "him" czyli z angielskiego "on", co jest taką grą słów, niby kobieta, niby chimera, ale nadal on.

Nieodłączną częścią twojego wizerunku jest odpowiedni make-up. Jak nauczyłeś się sztuki robienia makijażu?

- Ciągle się uczę, to jest nieustanna praca. Jestem perfekcjonistą w każdej dziedzinie, dlatego nigdy to, co zrobię nie będzie dla mnie wystarczająco dobre, cały czas się rozwijam i pogłębiam swoją wiedzę. Z makijażem bardzo pomogło mi moje zaplecze artystyczne, ponieważ od dziecka chodziłem do szkoły sztuk pięknych, rysowałem, malowałem. To stanowiło dobrą bazę wyjściową i dało mi jakieś pojęcie o kształtach, cieniach, formach, kolorach. Zainteresowałem się makijażem w Halloween, kiedy postanowiłem przenieść namalowany przeze mnie na kartce portret kobiety na twarz. Na początku mój make-up wyglądał bardzo źle, ale YouTube jest skarbnicą wiedzy i dzięki najróżniejszym filmikom można się wszystkiego nauczyć.

A gdzie znajdujesz te piękne ubrania, które nosisz?

- Z garderobą bywa różnie. Przez to, że nie ma mnie dużo i mogę się we wszystko zmieścić, swobodnie chodzę po zwykłych sklepach i szukam damskich ubrań w rozmiarach S, M. Ale w takich sklepach nie zawsze można znaleźć coś dragowego. Stroje do dragu powinny być wyjątkowe, kolorowe, ciekawe, niecodzienne. Często szukam rzeczy on-line lub współpracuję z projektantami, dla których taka możliwość pracy jest niezwykle ciekawa, bo mogą puścić wodze fantazji. Robię burleskę, dlatego muszę mieć świadomość swoich ubrań i wiedzieć, jak odpiąć wybraną część i w którym momencie powinno się to wydarzyć. Takich rzeczy nie da się kupić gotowych, wszystko należy zrobić ręcznie. To zmotywowało mnie do tego, by nauczyć się podstawowych technik szycia. Drag mnie rozwija w różnych dziedzinach, jestem shopoholikiem, kocham ubrania i możliwość posiadania damskiej szafy, która jest o wiele ciekawsza, kolorowa i nadzwyczajna niż męska bardzo mnie podnieca. Kiedyś kupowałem ciuchy dla mamy, a teraz mogę kupować ubrania dla Himery.

AKPA

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: TTV

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje