Reklama

Dominika Kluźniak: Asertywności uczyłam się strasznie długo

Dominika Kluźniak ma niezaprzeczalny talent komediowy, co udowodniła na srebrnym ekranie. Potrafi też wzruszać. Telewidzowie lubią serdeczną, gotową pomagać innym Ewę z "M jak miłość". Aktorka dołączyła do obsady serialu w 2012 roku i od razu przypadła do gustu telewidzom.

Tak się złożyło, że chodzi mi dziś po głowie piosenka z komedii "Wkręceni": "Życie jest małą ściemniarą". Zdarza się pani myśleć, że ono nas czasem robi na szaro?

- Wydaje mi się, może niesłusznie, że to typowy hicior napisany pod film. Przecież to jasne, że życie podsuwa nam niespodzianki. Czy ktoś przeżył je tak od a do zet zgodnie z planem?

A pani miała takie zderzenia ze ścianą?

Reklama

- Pewnie, że tak. Pierwsze poważniejsze rozczarowanie przytrafiło mi się w podstawowej szkole muzycznej. Szybko musiałam zrozumieć, że nie ma siły - nie zostanę wirtuozem pianina. Lekcje kosztowały mnie wiele wysiłku, a jednocześnie widziałam, że moje ręce nie pozwolą mi osiągać sukcesów. Brnęłam, ale już wiedziałam, że to nie to. Ściana.

Trzeba było zrobić krok w tył?

- Na szczęście w szkole średniej okazało się, że jest taki wydział jak dyrygentura. I od razu dostałam skrzydeł. Nie trzeba było do tego ręki jak do pianina. I aż tylu ćwiczeń! Bo prawdę mówiąc, ćwiczyć mi się nie za bardzo chciało, nie miałam cierpliwości, no i nie zamierzałam tego robić.

Więc jak się pani znalazła w tej szkole? Przymus rodziców?

- Nie! Gdy byłam w zerówce do klasy przyszła pani, która testowała nam słuch i rytmiczność. Wybrała m.in. mnie, po czym zapytała rodziców, czy nie chcieliby, żebym zdawała do tej szkoły. Zresztą fajnej. Później się dowiedziałam, że kończyli ją aktorka Krystyna Tkacz, Mirek Jastrzębski (dziś kierownik muzyczny w moim Teatrze Narodowym), sopranistka Ola Kurzak, wokalistka Olga Szomańska czy Piotrek Baron z Afromental. To właśnie moje "ziomki" z "muzycznej".

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Dominika Kluźniak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje