Reklama

Cezary Pazura: Zmieniłem się jako człowiek i aktor

Nazywany królem polskiej komedii równie wiarygodnie wypada w rolach dramatycznych. W serialu "Tajemnica zawodowa" Cezary Pazura gra uznanego lekarza, ojca, męża, który skrywa wiele tajemnic.

Cezary Pazura na planie filmu

Wydaje się, że aktor twojego formatu nie musi zabiegać o role w castingach, tymczasem...

Reklama

Cezary Pazura: - ... można siedzieć na kanapie, patrzeć na telefon i bezskutecznie czekać na propozycje. Można też pomóc szczęściu i brać udział w castingach. Z punktu widzenia producentów, którzy ryzykują naprawdę duże pieniądze jest to całkowicie zrozumiałe. Rola Andrzeja Żurawskiego z "Tajemnicy zawodowej" została przeze mnie wycastingowana. Byłem sprawdzany do dwóch postaci, czyli do Andrzeja i Wiktora. Okazało się, że bardziej pasuję do roli męża niż ojca, co zresztą miło połechtało moje ego i pesel [uśmiech-przyp. red.].

Konsekwentnie udowadniasz, że nie ma ról, których nie możesz zagrać. Wszak serialowy Andrzej Żurawski jest na kontrze do Twoich komediowych wcieleń.

- Udało mi się wyjść z komediowej szuflady już jakiś czas temu. Przełomem był serial "Ślepnąc od świateł", potem grałem w "Żmijowisku" i wreszcie "Tajemnicy zawodowej". Doszedłem do wniosku, że wszystko już obśmiałem, zaśmiałem i biegnę kolejne, znajome kółko na tym samym stadionie i jestem coraz bardziej zmęczony. Aż tu nagle...

... możesz pobiegać po ulicach, łąkach, polach i lasach [uśmiech-przyp. red.].

- A nawet po Marsie! Jestem innym Cezarym niż dwadzieścia czy piętnaście lat temu. Zmieniłem się jako człowiek i aktor. Inaczej postrzegam rzeczywistość, mam inny temperament i nawet twarz mam inną, trochę starszą, naznaczoną zmarszczkami doświadczenia.

"Tajemnica zawodowa" to kolejna propozycja w oceanie serialowych produkcji telewizyjnych. Zastanawiam się, czym się wyróżnia i czy warto sięgnąć po pilota?

- Szczerze? To pierwszy serial, który wkręcił mnie od pierwszego odcinka, co nie zdarza się zbyt często. Nad "Tajemnicą zawodową" pracowała silna ekipa - producent, scenarzysta, reżyser, operator, obsada aktorska i wreszcie ekipa techniczna. Na sukces serialu składa się wiele czynników i wszystko musi zgodzić się w obrazku, energii i wiarygodności postaci. Sam jestem ciekaw, jak odbiorą mnie widzowie. W domu mam widzów-cywilów - moją żonę i panią Małgosię, która pomaga nam w domu już kilka lat i zna się na serialach. Usłyszałem od niej: "Panie Czarku, to jest bardzo dobry serial". Skoro tak mówi, to ja czuję się spokojny [uśmiech-przyp. red.].

Kim jest Andrzej Żurawski z "Tajemnicy zawodowej"?

- Lekarzem, mężem, ojcem i kochankiem. Jednym z nas. Od dwóch lat prowadzi podwójne życie, a jego koncepcja życia znacznie odbiega od tej, którą prezentuje jego żona. Julia nie jest w stanie żyć pod kołdrą zdrady, mimo, że bardzo kocha męża i dla dobra rodziny poświęciła swoją karierę prawniczą. Z jej perspektywy tego pęknięcia nie da się posklejać, Andrzej ma zupełnie inną optykę całej sytuacji.

Dowiedz się więcej na temat: Cezary Pazura

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje