Reklama

Bartłomiej Topa w nowej odsłonie! Kim jest w filmie "LARP"?

Kordian Kądziela powraca do współpracy z Bartłomiejem Topą! Jeszcze nie jest to drugi sezon "1670", a nowa pełnometrażowa produkcja, która niegdyś powstała jako film krótkometrażowy! Czym jest LARP i co myśli o tym Bartłomiej Topa i sami LARP-owcy?


"LARP" zadebiutował jako film krótkometrażowy, który skupiał się na ucieczce młodego bohatera w świat fantazji, szlachetnych wojowników i dam w opałach. W roli głównej zobaczyliśmy Marcela Borowca, który świetnie przedstawił wizję nastolatka, który nie do końca odnajduje się w rzeczywistym świecie. W jednej z ważniejszych ról został obsadzony Bartłomiej Topa, który wciela się w idola głównego bohatera. Jednak czym jest film o LARP-ie, bez prawdziwych LARP-owców? Udało nam się porozmawiać z jednym z nich! 

Bartłomiej Topa jako Louis Lacroix

Bartłomiej Topa w ostatnim czasie zaskarbił sobie uwagę i uwielbienie widzów dzięki roli w serialu "1670", który debiutował na Netfliksie w zeszłym roku. Humorystyczna produkcja o polskiej szlachcie, wyśmiewająca narodowe przywary rozbawiła Polskę i zarówno reżyser jak i Topa rozkochali w sobie widownię. Teraz duet powraca w nowej odsłonie. 

Reklama

Na planie filmu "LARP" mieliśmy okazję spotkać się z Bartłomiejem Topą, który wciela się w rolę Louisa Lacroixa. Czy miał wcześniej okazję spotkać się z taką formą spędzania wolnego czasu, jaką jest LARP? Jak się okazuje, niekoniecznie, ale jak sam zauważa to rozrywka dla ludzi w różnym wieku. A kim jest Lacroix w świecie Sergiusza — głównego bohatera filmu? 

"Louis Lacroix jest pisarzem, na podstawie którego książek dzieciaki bawią się i biegają po lasach, przebierają się. To jest fantastyczne. Parafrazując innego bohatera 'jestem Sergiusza idolem’"

A co skłoniło aktora do podjęcia się takiej roli? Bartłomiej Topa kładzie ogromny nacisk na przekaz, jaki niesie za sobą ta produkcja. 

"Film porusza wiele wątków, na wielu obszarach, na wielu poziomach. Zafascynowała mnie dynamika tekstu (...) to, w jaki sposób ci młodzi ludzie postrzegają rzeczywistość i świat, (...) to jak łatwo wykreować ich przyszłość, naszymi działaniami dorosłych. Fascynujące jest to, że przez oczy młodych możemy poznać ich świat".

LARP to nasz świat, tylko trochę "lepszy"

Kordian Kądziela postanowił sięgnąć po pomoc prawdziwych ekspertów ze świata LARP-a. Udało nam się porozmawiać z jednym ze statystów, Piotrem Müllerem, który nie tylko od lat uczestniczy w LARP-ach, ale też uwiecznia na zdjęciach poczynania graczy. 

- Jak to jest pojawić się na planie tego filmu? 

- Całkiem przyjemnie, szczególnie że jest to pierwsza impreza w tym sezonie, więc traktujemy to również jako okazję do spotkania. Czujemy się jakbyśmy byli na LARP-ie". 

A jak wyglądały przygotowania Piotra do uczestnictwa w filmie? Jak się okazuje całość polegała na... sięgnięciu do szafy. Co ciekawe, z przebraniami wiążą się również zabawne historie, gdy postronni ludzie po raz pierwszy spotykają się z graczami czy obecnymi statystami. 

"Zazwyczaj ludzie patrzą się na nas bardzo dziwnie, niektórzy zadają dużo pytań". 

Po więcej odpowiedzi i kulis ze świata LARP-ów zapraszamy do pełnej rozmowy, którą można wysłuchać poniżej.

"LARP": Kogo jeszcze zobaczymy w obsadzie?

Poza debiutującym Filipem Zarębą zobaczymy jeszcze: Martynę Byczkowską oraz Macieja Bisiorka, Agnieszkę Rajdę, Mikołaja Chilimończyka, Andrzeja Konopkę, Michała Balickiego, Huberta Łapacza, Filipa Łannika, Magdalenę Góźdź oraz Edytę Olszówkę.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: LARP (film) | Bartłomiej Topa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy