Reklama

Artur Pontek i Michał Piela: "Kajko i Kokosz"? "Dzieciństwo. To na początek" [Netflix]

Artur Pontek to serialowy Kajko, z kolei Michał Piela w produkcji Netfliksa ożywił postać Kokosza. Jakie pierwsze skojarzenie mają aktorzy, kiedy słyszą tytuł "Kajko i Kokosz"? Jak po tylu latach układa się im współpraca?

"Kajko i Kokosz"

Animowany serial "Kajko i Kokosz" składa się z 26 trzynastominutowych odcinków. Pierwsza część, której premierę na Netflixie zaplanowano na 28 lutego 2021 roku, będzie liczyła 5 odcinków.

Reklama

Katarzyna Ulman, światseriali.pl: Jakie jest  pierwsze skojarzenie, kiedy słyszą panowie tytuł "Kajko i Kokosz"?

Artur Pontek: Dzieciństwo. To na początek.

Michał Piela: Dzieciństwo i pierwsze doświadczenie obcowania z literaturą - komiks to jest w końcu takie pierwsze doświadczenie obrazkowo-słowne.

Co najbardziej podobało się panom w komiksach Janusza Christy?

MP: Ja uwielbiałem jak Kokosz z Kajkiem wybierali się w podróż - w różnych zeszytach brali udział w innych przygodach -  i zawsze pojawiała się jakaś karczma i kasza ze skwarkami, którą Kokosz kochał jeść. Przynosiła mu ją taka słowiańskiej urody barmanka czy też karczmareczka i to był mój ulubiony “light motive" w komiksie.

AP: Obecnie mamy okazję zobaczyć wersję animowaną “Kajko i Kokosza" na Netflixie, a kiedyś nie mieliśmy ani takiej platformy,  ani dostępu do tak wielu animowanych produkcji, które powstały przez lata na takim dobrym poziomie. Dzieci miały ograniczony dostęp, jeśli chodzi o rozrywkę tego typu, więc zaczytywaliśmy się komiksami, tymi historiami zarówno w domu, jak i na przerwach w szkole. Był to nasz świat - teraz ten powrót jest więc fascynującym doświadczeniem.

MP: Artur ma rację. W czasach naszego dzieciństwa właściwie były  tylko komiksy, nieliczne bajki w telewizji więc na pewno “Kajko i Kokosz" byli dla nas odskocznią od rzeczywistości - było to takie zanurzenie się w wyobraźnię.

Co sprawiło panom największą radość w pracy nad serialem?

AP: Sama możliwość udzielenia swojego głosu, charakteru takim postaciom jak Kajko i Kokosz to dla nas naprawdę bardzo miła przygoda zawodowa. Jest to również frajda związana właśnie z powrotem do dzieciństwa oraz fascynująca możliwość wejścia w ten świat i pokazania go teraz w technologii 2D publiczności, nie tylko dzieciakom - bo serial jest skierowany również do dorosłych. Przez to, że już ma ładnych kilka lat jest międzypokoleniowy.

MP: Ja się pod tym podpisuję.  Dla mnie to wielka odpowiedzialność - jak nasza praca zostanie przyjęta przez ludzi, którzy na tych komiksach się wychowali; którzy nie mieli tak jak dzieci teraz dostępu do szerokiej gamy bajek, komiksów i seriali. Ciekawi mnie, jak to przyjmą ludzie w naszym wieku; ci, którzy tak jak my mieli podobne doświadczenie z “Kajkiem i Kokoszem", tak jak i my  zaczytywali się w ich przygodach. Jestem zaszczycony, że mogłem użyczyć głosu Kokoszowi i bardzo się cieszę że moim Kajkiem był Artur Pontek. Z kimś innym mogłoby się  nie udać.

swiatseriali

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kajko i Kokosz | Netflix | Artur Pontek | Michał Piela

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje