Reklama

Aleksandra Popławska i "Wataha 3": Było inaczej niż w pierwszym i drugim sezonie

Aleksandra Popławska na premierze trzeciego sezonu "Wahaty" HBO

Co możesz zdradzić na temat losów prokurator Igi Dobosz w nowym sezonie "Watahy"?

Reklama

- Iga mieszka i pracuje w Warszawie, ale na prośbę Rebrowa wraca w Bieszczady, by pomóc mu w rozwiązaniu pewnej sprawy, związanej z handlem ludźmi i przymuszaniem ich do pracy w fatalnych warunkach, za pół darmo. Rebrow i Dobosz ufają sobie nawzajem. Razem skrywają tajemnicę - Iga nie poniosła konsekwencji za zabójstwo agenta Halmana.

Co dzieje się w jej życiu uczuciowym?

- Jak zwykle, pani prokurator ma słabą intuicję w kwestii mężczyzn. Mocno przeżyła to, że "oddała się" Halmanowi, a ten okazał się złym człowiekiem - agentem ABW, który przeszedł na "ciemną stronę mocy". Będzie chciała ułożyć sobie życie z kimś, kto wyda jej się uczciwy. Zwiąże się z prokuratorem Walczakiem, którego gra Michał Kaleta.

Tym razem pracowałaś z duetem reżyserskim - Olga Chajdas i Kasia Adamik. Okazuje się, że w naszym kraju nie tylko Pasikowski i Vega mogą robić męskie kino.

- Olga i Kasia to bardzo konkretne osoby. Łączą męski punkt widzenia z kobiecą intuicją. To udana mieszanka. Świetnie mi się z nimi pracowało. Bez względu na podziały na kino męskie i kobiece, dziewczyny po prostu stworzyły dobry serial.

Na koniec zapytam o to, co wzbudziło największe zainteresowanie twoich fanów w mediach społecznościowych - o filmik z wilkiem, który wrzuciłaś na Instagrama. Jak wyglądały twoje doświadczenia z tym niezwykłym aktorem?

- Ten wilk jest z nami przez trzy sezony. Pochodzi z Węgier. Podobno pracował w "Grze o tron" i w innych produkcjach zagranicznych. Fotka powstało przy okazji sesji zdjęciowej, którą mieliśmy robioną do materiałów promocyjnych. Ja byłam z wilkiem tylko na plakacie. Nie miałam z nim żadnej sceny. To głównie Rebrow go spotyka. Spośród zwierząt, które przewinęły się przez nasz plan, dobrze pamiętam też niedźwiedzia, który pojawił się w drugim sezonie "Watahy". Raz udało mu się zwiać i wszyscy pouciekali do lasu (śmiech).

Rozmawiał Andrzej Grabarczuk (PAP Life)

Premiera 3. sezonu "Watahy" 6 grudnia w HBO i HBO Go.

PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Aleksandra Popławska | Wataha 3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje