Reklama

Agata Młynarska: Miłość znajdzie cię sama

Dociekliwa, współczująca, świetny słuchacz - Agata Młynarska wiele w życiu przeszła, dlatego doskonale rozumie inne kobiety i ich problemy. W swoim nowym programie dziennikarka nie boi się poruszać tematów trudnych, kobiecych tabu. Sama nieustraszona podróżniczka, która nie znosi zamknięcia, dlatego zaś zamiast spędzać wakacje w domu, wraz z mężem wybrała się w podróż po Europie.

Agata Młynarska czuje się kobietą spełnioną

Niedawno wraz z mężem wróciła pani z kilkutygodniowej podróży po Hiszpanii, Francji i Niemczech. Mimo pandemii nie bała się pani jechać?

Reklama

Agata Młynarska: - Kiedy po trzech miesiącach siedzenia w domu usłyszeliśmy, że granice są otwarte, spakowaliśmy się i wsiedliśmy w samochód. Zobaczyliśmy, że ten świat właściwie się nie zmienił i niczym się nie różni od tego, jaki był przed lockdownem. Jeśli jesteś uważny i respektujesz wszystkie zasady bezpieczeństwa, unikasz tłumów, to dlaczego masz siedzieć w domu? Nie żałujemy. Zobaczyliśmy cudowne miejsca i zakątki, w których w normalnych warunkach jest tłok. Zaglądaliśmy do miast, w których wszyscy witali nas z otwartymi rękami. Z ludźmi, których spotykaliśmy po drodze, wymienialiśmy się doświadczeniami. Pracuję z mężem zdalnie, więc jedyne czego potrzebowaliśmy, to dostęp do internetu. Odbyliśmy studencką podróż, jak za dawnych czasów. Nasza wycieczka nie była obciążająca finansowo, często jeździliśmy lokalnymi drogami, zatrzymywaliśmy się w małych miejscowościach.

Czego nauczyła panią ta podróż?

- Z mężem poznaliśmy się w dojrzałym życiu, mieliśmy za sobą rozwody i czas samotności. W Warszawie człowiek funkcjonuje według rutyny codzienności - zakupy, praca, dom. Powoli się do tego przyzwyczaja i coraz mniej dostrzega siebie. Nie dlatego, że nie chce, tylko dlatego, że życie samo wpędza nas w rutynę. Gdy wyrusza się razem w podróż, trzeba stanowić jedną drużynę - dużo się rozmawia, czasem dużo milczy, mnóstwo rzeczy się wspomina, poznaje, omawia. My nie mieliśmy wcześniej takiej okazji, dlatego chcieliśmy podarować sobie taki czas w naszym małżeństwie, które bardzo cenimy.

Od września w TVN Style prowadzi pani w nowy program "Kobiety bez tabu". Sądzi pani, że kobiety w Polsce są gotowe by rozmawiać na tematy trudne i intymne?

- Kobiety zawsze były gotowe do tego, by między sobą rozmawiać, wspierać się i w ten sposób przekazywać sobie wiedzę o życiu. Współczesne kobiety stawiają ekspertom wymagania i chcą dostać jak najbardziej profesjonalne porady i informacje. Problem leży w tym, że opinia publiczna nie zawsze jest na to gotowa.

***Zobacz także***

Dowiedz się więcej na temat: Agata Młynarska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje