Benedict Cumberbatch o uchodźcach z Ukrainy: Musimy zrobić więcej

Wojna na Ukrainie trwa. Rosja atakuje non stop, a ofiarami są nie tylko żołnierze, ale także ludność cywilna. Kraj jest regularnie niszczony. Pomoc płynie z wielu miejsc na świecie. Najwięcej udzielają jej Polacy. Angażują się także znane osoby, celebryci, muzycy i aktorzy.
- Wiem, że ludzie krytykują noszenie emblematu z flagą Ukrainy. Mówią, że to tylko symbolika, tokenizm (zasada lub praktyka czynienia jedynie symbolicznych starań – przyp. red.), ale jedyne, co mogę zrobić teraz to stanąć przy narodzie ukraińskim - mówi aktor Benedict Cumberbatch.
- Wszyscy musimy jednak zrobić coś więcej niż tylko to symboliczne wsparcie. Musimy nadal wywierać presję na nasz rząd w sprawie uchodźców i tego, co się dzieje. Musimy zrobić, co w naszej mocy, aby pomieścić uchodźców. Ja też robię co w mojej mocy, żeby pomóc. Przekazuję pieniądze na organizacje charytatywne, która tam na miejscu pomagają ludziom wydostać się z kraju przez korytarze humanitarne, które próbują wywierać polityczną presję na Putina i jego reżim - podkreśla Cumberbatch.
Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc! Zobacz, jak?
Reklama