Reklama

Reklama

Żurek, Mucha i Książkiewicz singlami

Anna Mucha, Weronika Książkiewicz, Lesław Żurek oraz Wojciech Medyński zagrają razem w sztuce "Single i remiksy". Artyści pokażą ten spektakl widzom w wielu polskich miastach. Prapremiera już 30 września w Kielcach.

Spektakl "Single i remiksy" wyreżyserował Olaf Lubaszenko na podstawie tekstu Marcina Szczygielskiego.

Bohaterami sztuki są trzydziestolatki pracujący w korporacji. Magda, kobieta sukcesu, prezes wielkiej korporacji wydawniczej, stawia na singli, bo jak mówi "Singiel to najlepszy utwór na płycie". W firmie, którą prowadzi, mogą pracować tylko i wyłącznie osoby bez życiowych partnerów. Każdy, komu uda się stworzyć szczęśliwy związek, musi go skrupulatnie ukrywać, by nie stracić pracy...

Pewnego dnia korporacja zostaje przejęta przez dużo większą - indyjską firmę, której właściciel zmienia charakter wydawnictwa kierowanego przez Magdę. Prezesi z Indii decydują się postawić na prorodzinność. Magda jest przerażona, a jej strach potęguje szybki termin przyjazdu wysłannika z Indii, który ma zweryfikować jej pracę. Kobieta szybko musi znaleźć sobie partnera...

Reklama

W rolę Magdy wcielają się na zmianę Weronika Książkiewicz i Katarzyna Glinka, a towarzyszą im: Anna Mucha, Lesław Żurek oraz Wojciech Medyński.

- Tekst Marcina Szczygielskiego jest wspaniały, towarzystwo także. Mamy nadzieję, że uda nam się podać widzom tę sztukę z dużą dawką poczucia humoru, ale także z pewnym przesłaniem - powiedział Lesław Żurek.

"Single i Remiksy" to spektakl produkowany przez Zdzisława Marcinkowskiego, który o reżyserię poprosił Olafa Lubaszenkę. - Zaangażowałem się w ten projekt z czterech powodów. Po pierwsze tekst, który jest zarówno dowcipny i poważny, po drugie obsada: wspaniali aktorzy, z którymi wcześniej pracowałem, po trzecie teatr, który jest ostatnio głównym źródłem moich zainteresowań oraz producenci, o który wiele dobrego słyszałem. Mam nadzieję, że z naszej pracy powstanie coś wartościowego - powiedział Olaf Lubaszenko.

Prapremiera spektaklu odbędzie się 30 września w Kielcach, 12 października sztuka będzie grana w Raciborzu, 13 października w Rudzie Śląskiej, a 14 października odbędzie się warszawska premiera spektaklu w Teatrze Capitol.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy