Reklama

"Zostaw świat za sobą": Julia Roberts i Ethan Hawke w thrillerze Netfliksa

8 grudnia na platformie Netflix pojawi się "Zostaw świat za sobą" - apokaliptyczny thriller nagradzanego reżysera i scenarzysty Sama Esmaila ("Mr. Robot"). W głównych rolach zobaczymy: Julię Roberts, Ethana Hawke'a i Mahershalę Aliego.

8 grudnia na platformie Netflix pojawi się "Zostaw świat za sobą" - apokaliptyczny thriller nagradzanego reżysera i scenarzysty Sama Esmaila ("Mr. Robot"). W głównych rolach zobaczymy: Julię Roberts, Ethana Hawke'a i Mahershalę Aliego.
"Zostaw świat za sobą" trafi do oferty Netfliksa 8 grudnia 2023 /JoJo Whilden / Netflix /materiały prasowe

Rodzinne wakacje przybierają zupełnie nieoczekiwany obrót, gdy w nocy przybywa dwoje nieznajomych szukających schronienia po cyberataku, który z minuty na minutę coraz bardziej przeraża, zmuszając wszystkich do pogodzenia się z pozycją w pogrążającym się świecie - brzmi streszczeni fabuły filmu "Zostaw świat za sobą".

Główni bohaterowie filmu - Amanda (laureatka Oscara Julia Roberts) i jej mąż Clay (nominowany do Oscara Ethan Hawke) - wynajmują na weekend luksusowy dom wraz z dziećmi — Archiem (Charlie Evans) i Rose (Farrah Mackenzie). Ich wakacje wywraca do góry nogami nocna wizyta dwojga nieznajomych — G.H. (laureat Oscara Mahershala Ali) i jego córki Ruth (Myha’la), którzy przynoszą wieści o tajemniczym cyberataku i chcą schronić się w domu, który, jak twierdzą, należy do nich. 

Reklama

Obie rodziny stawiają czoła nadciągającej katastrofie, która z minuty na minutę coraz bardziej przeraża, zmuszając wszystkich do pogodzenia się z pozycją w pogrążającym się świecie.

Film "Zostaw świat za sobą" powstał na podstawie nominowanej do National Book Award powieści Rumaana Alama. Jednym z producentów jest Higher Ground, które należy do Baracka i Michelle Obamów.

"Zostaw świat za sobą": Barack Obama producentem filmu Netfliksa

W rozmowie z "Vanity Fair" reżyser Sam Esmail ujawnił, że 43. prezydent Stanów Zjednoczonych był bardzo zaangażowany w proces powstawania filmu. Po przeczytaniu pierwszej wersji scenariusza przesłał reżyserowi notatki, w których zwracał uwagę na kilka błędów. 

Były to pomniejsze zastrzeżenia, co według Esmaila nie jest dobrą wiadomością. Był przerażony tym, że były prezydent, który ma ogromną wiedzę na temat światowych zagrożeń, zakwestionował jedynie kilka fragmentów tego bardzo pesymistycznego scenariusza. 

"Choć tworzę fikcję, staram się, aby była ona realistyczna. W kilku miejscach zdarzyło mi się jednak mocno przesadzić i udramatyzować historię. A potem były prezydent wysłał mi notatki, w których napisał, że mylę się w kilku szczegółach. Miałem nadzieję, że mylę się w wielu szczegółach! Fakt, że to powiedział, cholernie mnie przeraził" - przyznał Esmail. 

"Zostaw świat za sobą" dostępny od 8 grudnia 2023 roku w serwisie Netflix. 

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Julia Roberts | Barack Obama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy