Reklama

Żona Polańskiego przyjedzie do Warszawy

Żona reżysera Romana Polańskiego francuska aktorka Emmanuelle Seigner 20 października będzie gościć w polskiej stolicy w związku z pokazem komedii Polańskiego "Wenus w futrze" na 29. Warszawskim Festiwalu Filmowym (WFF) - poinformowali organizatorzy imprezy.

29. edycja WFF, odbywająca się w Kinotece i Multikinie Złote Tarasy, trwa od piątku, a zakończy się 20 października. Ostatniego dnia festiwalu, na jego uroczyste zamknięcie, zorganizowana zostanie projekcja "Wenus w futrze". Seigner, która zagrała w tym filmie u boku Mathieu Amalrika, będzie gościem specjalnym warszawskiego pokazu.

Reklama

Nowy film Romana Polańskiego - w maju zaprezentowany na festiwalu w Cannes, a we wrześniu na festiwalu w Gdyni - powstał na podstawie sztuki współczesnego dramaturga amerykańskiego Davida Ivesa.

Filmowa adaptacja "Wenus w futrze" jest koprodukcją francusko-polską. Bohaterów tej historii jest dwoje: Thomas (w jego roli Amalric) i Vanda (Seigner).

Thomas, reżyser, poszukuje do swojej nowej sztuki odtwórczyni głównej roli. Żadna aktorka nie spełnia jednak jego wymagań. Kiedy, zrezygnowany, już chce dać za wygraną, do teatru wbiega Vanda, prawdziwy huragan nieobliczalnej i erotycznej energii.

Początkowo wszystko wskazuje na to, że będzie ona ucieleśnieniem wyobrażeń Thomasa. Jest bezczelna, niewychowana, zdesperowana i nieprzygotowana. Gdy Thomas niechętnie zgadza się dać jej szansę, aktorka przechodzi oszałamiającą metamorfozę, a reżyser szybko traci dla niej głowę.

Autorem zdjęć do "Wenus w futrze" jest polski operator Paweł Edelman. Muzykę skomponował Alexandre Desplat.

Komentując w maju decyzję o przeniesieniu na ekran sztuki Ivesa, Polański tłumaczył: "Uwiódł mnie humor tekstu, który jest znakomitym materiałem dla pary aktorów i satyrą na seksizm".

Polański gościł w Polsce we wrześniu, w związku z projekcją "Wenus w futrze", zorganizowaną na festiwalu w Gdyni.


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje