Reklama

Reklama

"Zołza": Małgorzata Kożuchowska i Ilona Łepkowska znów łączą siły

O rozejściu się ich zawodowych dróg informowały wszystkie media doszukując się sensacji i skandalu. Małgorzata Kożuchowska była gwiazdą stworzonego przez Ilonę Łepkowską serialu. Wieloletnia współpraca zakończyła się "kartonową" śmiercią bohaterki granej przez aktorkę. Chociaż dziennikarze dopatrywali się w konfliktu i scenariuszowej zemsty, to prawda była dużo mniej spektakularna. Ot, każda z nich poszła w swoją zawodową stronę bez urazy czy złośliwości. Medialny konflikt, wykreowany przez show-biznesowe portale, musiał w końcu ustąpić miejsca współpracy, która przez branżowe media została okrzyknięta "zakopaniem topora wojennego". Wszystko zaczęło się od dedykacji w książce…

Małgorzata Kożuchowska otrzymała "Idealną Rodzinę", autoironiczną powieść Ilony Łepkowskiej, która posłużyła za inspirację do scenariusza "Zołzy", wraz z odręczną adnotacją autorki: "Droga Małgosiu, życzę Ci miłej lektury. Czy nie uważasz, że najwyższy czas zrobić znów coś razem?"

"Zołza": Małgorzata Kożuchowska była pod wrażeniem

Odważna, dowcipna i błyskotliwa historia scenarzystki i producentki, która zmieniła polski rynek telewizyjny, była dla Małgorzaty Kożuchowskiej jednak nie tylko "miłą lekturą". Kiedy przeczytałam książkę byłam pod ogromnym wrażeniem odwagi i poczucia humoru z jakim Ilona pisała o sobie. 

Reklama

"Po przeczytaniu scenariusza wiedziałam, że to rola dla mnie, ale nie chciałam, aby moja praca nad tym filmem kończyła się wraz z zakończeniem zdjęć na planie. Chciałam, mieć wpływ na jego ostateczny kształt" - mówi aktorka, dla której rola współproducenta to pierwsza rola w życiu. I nie chodzi tu bynajmniej o aktorskie wcielenie, a o zaangażowanie się w film właśnie w charakterze współproducentki i o wpływ na jego kształt jeszcze na etapie zdjęć. 

"Od początku pracy nad tym pomysłem wiedziałam, że Małgosia jest wymarzoną aktorką do głównej roli" - mówi z kolei Ilona Łepkowska, która napisała scenariusz "Zołzy" w oparciu o swoją książkę i również została współproducentką filmu.

Trudno wyobrazić sobie inną Annę Sobańską niż właśnie Małgorzata Kożuchowska - co do tego wątpliwości nie miał także reżyser, Tomasz Konecki, twórca sukcesu tak kultowych komedii jak "Lejdis" czy "Testosteron". Kiedy pierwszy raz przeczytałem scenariusz byłem zachwycony tym jak krwistą, komediową postać tworzy główna bohaterka - mówi. "Zołza", długo oczekiwana współpraca Ilony Łepkowskiej i Małgorzaty Kożuchowskiej, zagości na ekranach kin 16 września.

"Zołza": Fabuła, zwiastun

Małgorzata Kożuchowska jako "Zołza" w przewrotnej komedii opartej na ironicznej autobiografii Ilony Łepkowskiej - scenarzystki i producentki kultowych filmów i seriali ("Nigdy w życiu", "M jak miłość"), w reżyserii Tomasz Koneckiego, twórcy hitów "Lejdis", "Testosteron" i "Listy do M. 3". Poznajcie zabawną i wzruszającą historię wyjątkowej i silnej kobiety, która zmieniła polski rynek filmowy i telewizyjny. Kobiety, która panuje nad wszystkim, ale... nie nad sobą.

Anna Sobańska (Małgorzata Kożuchowska) vel "Zołza", "Królowa", "Szekspir". Dotychczasowy bilans życiowy: 1 mąż, 2 dzieci, 36 statuetek, 40 milionów widzów. Liczba osób, które nie widziały jej twórczości filmowej: hmmm - być może 2 lub 3. Liczba bohaterów, których wymyśliła: 186. Liczba dotychczasowych porażek w życiu osobistym i zawodowym: 0 (przynajmniej tak jej się wydaje). Nadchodzące załamania nerwowe: 1

Anna to kobieta sukcesu i... niekwestionowana zołza. Jednym skinieniem kreuje gwiazdy, a drugim je unicestwia. Chce być silna i idealna w każdym obszarze, choć nie widzi, że jej życie jest dalekie od świata, który kreuje na ekranie. Kiedy jednak wydaje jej się, że ma wszystko, życie postanawia utrzeć jej nosa. Co z tego wyniknie? Czy Zołza zapanuje nad własnym życiem?

W gwiazdorskiej obsadzie tego pełnego humoru, ale i wzruszeń, filmu, oprócz Małgorzaty Kożuchowskiej zobaczymy również: Artura Żmijewskiego, Annę Dymną, Rafała Zawieruchę, Zofię Domalik, Bronisława Wrocławskiego, Jacka Borusińskiego, Philippe Tłokińskiego, Marcina Perchucia, Leona Charewicza i Katarzynę Ankudowicz. Producentem filmu jest Wonder Films – dom produkcyjny stworzony przez Klaudiusza Frydrycha, Krzysztofa Raka i Ingę Kruk. Autorką scenariusza i producentem kreatywnym jest Ilona Łepkowska.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Zołza | Małgorzata Kożuchowska | Ilona Łepkowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL