Reklama

Znamy zakończenie tej historii. W końcu zobaczymy początek

29 listopada premierę będzie miał "Wicked", film na bazie broadwayowskiego musicalu, bijącego rekordy popularności od swojego debiutu w 2003 roku. W głównych rolach wystąpiły w produkcji Ariana Grande i Cynthia Erivo.

"Wicked": Fantastyczna historia rodem z krainy Oz

"Wicked" to elektryzującą opowieść o wyjątkowej przyjaźni znanych z "Czarnoksiężnika z krainy Oz": Elphaby (Zła Czarownica z Zachodu) i Glindy (Dobra Czarownica z Południa). 

Obie bohaterki są studentkami Uniwersytetu Shiz w fantastycznej krainie Oz i nawiązują głęboką przyjaźń. Jednak po spotkaniu z Czarnoksiężnikiem ich relacja stanie na rozdrożu, a ich życie obierze zupełnie inne ścieżki.

Glinda pragnie popularności, marzy o władzy, podczas gdy Elphaba pozostanie wierna sobie i tym, którzy ją otaczają. Jej postawa będzie miała jednak nieoczekiwane konsekwencje dla jej przyszłości. Niezwykłe przygody w krainie Oz sprawią, że ostatecznie wypełnią swoje przeznaczenie jako Dobra Czarownica z Południa i Zła Czarownica z Zachodu.

Reklama

Pełnometrażową adaptację nieopowiedzianej historii czarownic z krainy Oz wyreżyseruje Jon M. Chu ("Bajecznie bogaci Azjaci"). Film oparty jest na bestsellerowej powieści Gregory'ego Maguire'a, został zaadaptowany na ekran przez scenarzystkę Winne Holzman oraz legendarnego, nagrodzonego Oscarem kompozytora i autora tekstów Stephena Schwartza.

"Wicked": Gwiazdy w rolach głównych

W głównych rolach zobaczymy w "Wicked": zdobywczynię nagród Emmy, Grammy i Tony Cynthię Erivo jako Elphabę oraz supergwiazdę muzyki Arianę Grande jako Glindę.

W filmie wystąpili również: zdobywczyni Oscara Michelle Yeoh jako dyrektorka Uniwersytetu Shiz, Madame Morrible; Jonathan Bailey jako Fiyero, łobuzerski i beztroski książę; nominowany do nagrody Tony Ethan Slater jako Boq, uczeń Munchkin; Marissa Bode jako Nessarose, faworyzowana siostra Elphaby; oraz Jeff Goldblum jako legendarny Czarnoksiężnik z krainy Oz.

"Wicked" to pierwszy rozdział dwuczęściowego, wciągającego, kulturalnego święta. "Wicked Part Two" pojawi się w kinach 28 listopada 2025 roku.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy