Reklama

Reklama

Zmarła izraelska aktorka Ronit Elkabetz

Nie żyje aktorka Ronit Elkabetz, najbardziej znana polskiej publiczności z głównej roli w filmie "Viviane chce się rozwieść", który w 2015 roku był izraelskim kandydatem do Oscara. Gwiazda miała 51 lat.

Ronit Elkabetz była aktorką i reżyserką, zagrała w 30 filmach, wyreżyserowała trzy. Trzykrotnie otrzymała Nagrodę Ophir (izraelski odpowiednik Oscara), nominowano ją do tego wyróżnienia aż siedem razy.

Ronit Elkabetz urodziła się 27 listopada 1964 roku w Beer Szewie w Izraelu w religijnej rodzinie marokańskich Żydów. Znajomość kilku języków aktorka wyniosła z domu: jej matka mówiła po francusku i arabsku, ojciec nalegał na mówienie po hebrajsku.

Swoją karierę rozpoczęła jako modelka. Mieszkała i pracowała głównie w Paryżu i Tel Awiwie. W 2015 roku została wybrana na Przewodniczącą Jury Międzynarodowego Tygodnia Krytyki podczas festiwalu w Cannes.

Reklama

W filmie "Viviane chce się rozwieść", który w 2015 roku był izraelskim kandydatem do Oscara, nie tylko zagrała główną rolę, ale również go wyreżyserowała i była współautorką scenariusza.

Zmarła 19 kwietnia 2016 roku na raka, z którym walczyła od dłuższego czasu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ronit Elkabetz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje