Reklama

Reklama

Zmarła francuska aktorka Sylvie Joly

Francuska aktorka Sylvie Joly nie żyje. Artystka zmarła 3 września na atak serca w swoim paryskim domu, w wieku 80 lat.

Francuska aktorka Sylvie Joly nie żyje. Artystka zmarła 3 września na atak serca w swoim paryskim domu, w wieku 80 lat.
Sylvie Joly (1934–2015) /materiały prasowe

"Urodziłam się klownem. Taka była moja misja na Ziemi" - powiedziała kiedyś w jednym z wywiadów Sylvie Joly.

Sylvie Joly urodziła się 28 października 1934 roku. Nic nie zapowiadało, że zrobi karierę aktorską. Początkowo wybrała zawód prawnika, ale kiedy miała 32 lat zrozumiała, że zaspokaja to tylko ambicje rodziców, a nie jej samej. Odkryła swoje talenty komediowe i zaczęła występować solowo na scenie jako komik w serii popularnych programów. Jej występy cieszyły się wielką popularnością. Okazało się, że komedia to jej żywioł.

Odnosiły również sukcesy na filmowej, telewizyjnej i teatralnej scenie. W 1988 roku odebrała nominację do nagrody Cezara dla najlepszej aktorki za drugoplanową rolę w filmie "Le miracule". Zagrała w nim u boku legendarnej francuskiej aktorki Jeanne Moreau.

Reklama

Sylvie Joly ma na swym koncie role w takich filmach, jak "Czerwona oberża", "Jutro będzie lepiej", "Nędznicy", "Goście, goście". Jej sukcesy filmowe nigdy nie były jednak tak wielkie, jak na teatralnej scenie.

"Nie rozumiem, dlaczego nigdy nie dostałam filmowej roli na miarę tego, co robię w teatrze" - wyznała w 2002 roku. W tym samym roku aktorka ujawniła, że cierpi na chorobę Parkinsona.

Sylvie Joly zmarła 3 września 2015 roku w Paryżu.

WENN

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL