Reklama

Reklama

"Zimna wojna" wchodzi na ekrany kin we Włoszech

"Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego, film-triumfator Europejskich Nagród Filmowych, wchodzi w czwartek, 20 grudnia, na ekrany kin we Włoszech. Media, zapowiadając włoską premierę, zwracają uwagę na to, że odbędzie się ona w wyjątkowym momencie, po sobotnim sukcesie w Sewilli.

Joanna Kulig i Tomasz Kot w filmie "Zimna wojna", fot. Kino Świat

"Jedna z najbardziej poruszających historii miłosnych, jaka została opowiedziana" - tak we Włoszech zapowiadany jest film Pawlikowskiego.

Swoją prapremierę w tym kraju miał w Rzymie na początku grudnia, na festiwalu CIAK Polska, zorganizowanym przez Instytut Polski.

"Kiedy się kocha, zimna wojna staje się bardzo gorąca" - to tytuł entuzjastycznej recenzji w weekendowym magazynie dziennika "La Repubblica".

Podkreśla się w niej, że reżyser "zdecydowanie mierzy w Oscara". Krytyk pisma "Venerdi" odnotował ponadto, że film jest "nadzwyczajną muzyczną podróżą", od muzyki ludowej po jazz.

Reklama

Włoska telewizja informacyjna SkyTg24 w materiale poprzedzającym premierę położyła nacisk na to, że "Zimna wojna" jest wielkim powrotem polskiego reżysera po "Idzie".

Za wybitną uznała grę Joanny Kulig i Tomasza Kota. Na niedzielę telewizja zapowiedziała dalsze materiały na temat polskiego kandydata do Oscara i emisję jego zwiastunów.

Krytycy na portalach filmowych z wielkim uznaniem piszą o grze Joanny Kulig i nazywają ją "cudowną aktorką".

Polski film wskazywany jest we włoskich mediach jako jeden z faworytów do Oscara.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Zimna wojna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje