Reklama

"Zielona granica": Bąkiewicz skierował do sądu wniosek o wstrzymanie wyświetlania filmu

Robert Bąkiewicz skierował do Sądu Okręgowego w Warszawie wniosek o wstrzymanie wyświetlania w kinach filmu "Zielona granica" Agnieszki Holland. O co tu chodzi?

Robert Bąkiewicz skierował do Sądu Okręgowego w Warszawie wniosek o wstrzymanie wyświetlania w kinach filmu "Zielona granica" Agnieszki Holland. O co tu chodzi?
Agnieszka Holland /Podlewski /AKPA

Robert Bąkiewicz chce wstrzymania wyświetlania "Zielonej granicy"

Robert Bąkiewicz skierował do Sądu Okręgowego w Warszawie wniosek o wstrzymanie emisji filmu "Zielona granica" - podało Biuro Prasowe Bąkiewicza. Jeżeli sąd nie przychyli się do wniosku, to Bąkiewicz postuluje, aby Kino Świat przed filmem wyświetlało planszę, że wydarzenia przedstawione w produkcji mogą naruszać jego dobra osobiste.

Bąkiewic, który jest prezesem Stowarzyszenia Marsz Niepodległości oraz Stowarzyszenia Roty Niepodległości i organizatorem corocznego Marszu Niepodległości, wniosek w tej sprawie do Sądu Okręgowego w Warszawie złożył w środę.

Reklama

Wnioskuje on o "udzielenie zabezpieczenia roszczenia uprawnionego z tytułu naruszenia dóbr osobistych poprzez: wstrzymanie na okres 3 miesięcy wyświetlania produkcji filmowej".

"W przypadku nieuwzględnienia wniosku o wstrzymanie emisji filmu Robert Bąkiewicz zobowiązuje Kino Świat sp. z o.o. do wyświetlania przed filmem planszy, na której znajdzie się informacja: Kino Świat sp. z o.o. oraz Agnieszka Holland oświadczają, że wydarzenia przedstawione w niniejszym filmie mogą naruszać dobra osobiste organizatora Marszu Niepodległości - Roberta Bąkiewicza - w postaci godności i dobrego imienia" - czytamy w informacji prasowej.

Film Agnieszki Holland "Zielona granica" miał swoją premierę 5 września podczas festiwalu filmowego w Wenecji i został uhonorowany nagrodą specjalną jury festiwalowego. Wszedł do kin w Polsce 22 września.

"Zielona granica": Fabuła, obsada, zwiastun

W filmie "Zielona granica" przeplatają się trzy perspektywy: uchodźców, polskich aktywistów i strażników granicznych. Produkcja Agnieszki Holland jest opowieścią o ludziach. O ludziach postawionych w sytuacjach granicznych.

W obsadzie międzynarodowej koprodukcji wystąpili m.in. Maja OstaszewskaTomasz WłosokPiotr StramowskiJaśmina PolakMarta StalmierskaAgata KuleszaMaciej StuhrMagdalena Popławska oraz zagraniczni aktorzy - Jalal Altawil, Behi Djanati Atai, Mohamad Al Rashi, Dalia Naous i Joely Mbundu.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Zielona granica (film) | Agnieszka Holland
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama