Reklama

"Zdumiewająca historia Henry'ego Sugara": Film Wesa Andersona już w Netfliksie

Od środy w Netfliksie oglądać można krótkometrażowy film Wesa Andersona "Zdumiewająca historia Henry'ego Sugara", będący ekranizacją opowiadania Roalda Dahla.

Od środy w Netfliksie oglądać można krótkometrażowy film Wesa Andersona "Zdumiewająca historia Henry'ego Sugara", będący ekranizacją opowiadania Roalda Dahla.
Benedict Cumberbatch w filmie "Zdumiewająca historia Henry'ego Sugara" /Netflix /materiały prasowe

W rolę tytułowego bohatera wcielił się Benedict Cumberbatch ("Sherlock"). Henry Sugar to bogacz, który dowiaduje się o istnieniu guru, posiadającego dar widzenia bez użycia oczu, i postanawia sam opanować tę sztukę, by móc oszukiwać w grach hazardowych.

Oprócz niego w produkcji, która miała światową premierę na festiwalu filmowym w Wenecji, zobaczymy także: Ralpha Fiennesa, Deva Patela i Bena Kingsleya.

Reklama

Netflix stawia na twórczość Roalda Dahla

Dla Wesa Andersona to nie pierwsza przygoda z twórczością Roalda Dahla. W 2009 roku do kin trafił animowany "Fantastyczny Pan Lis" oparty książce autora "Charliego i fabryki czekolady". Był on nominowany do Oscara w kategorii dla najlepszego filmu animowanego roku. 

Wes Anderson zdradził w rozmowie z dziennikarzami na festiwalu filmowym w Wenecji, że "Zdumiewająca historia Henry'ego Sugara" to początek filmowej antologii opartej na twórczości Roalda Dahla. W planach ma już trzy kolejne krótkometrażowe filmy.  

We wrześniu 2021 roku platforma streamingowa Netflix zakupiła prawa do ekranizacji twórczości Roalda Dahla. W grudniu 2022 premierę miał  "Matylda: Musical", w którym wystąpili: Alisha Weir, Emma Thompson, Lashana Lynch, Stephen Graham i Andrea Riseborough. Inny serial umiejscowiony w świecie "Charliego i fabryki czekolady" stworzą też dla Netfliksa Taika Waititi i Phil Johnston.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy