Reklama

Reklama

Zdjęcia do "Gwiezdnych wojen VII" powstaną w Wielkiej Brytanii

Minister finansów Wielkiej Brytanii potwierdził, że najnowsza część gwiezdnej sagi będzie kręcona w Londynie. Już wcześniej była mowa o tym, że część scen będzie kręcona na Wyspach, ale dopiero teraz podano, że to właśnie stolica kraju będzie miała ten zaszczyt.

Po negocjacjach z wytwórnią Lucasfilm, twórcą Gwiezdnych Wojen, Brytyjczykom udało się w końcu uzyskać zgodę na nakręcenie kolejnej części filmu w Pinewood Studios, 30 kilometrów od centrum Londynu.

Zdjęcia do "Star Wars: Episode VII" w reżyserii J.J. Abramsa już ruszyły. Minister finansów George Osborne podkreśla, że był bardzo zdeterminowany, by doprowadzić do realizacji tego projektu właśnie na terytorium Wielkiej Brytanii. Takie przedsięwzięcie oznacza przede wszystkim więcej inwestycji oraz nowe miejsca pracy.

Coraz więcej amerykańskich produkcji filmowych przenosi się na Wyspy Brytyjskie. Duży wpływ na to ma bardzo korzystna ulga podatkowa, którą rząd uchwalił, by wspierać zdolnych i kreatywnych twórców. A także po to, by umożliwić im pracę przy różnych - w tym międzynarodowych projektach bez konieczności wyjeżdżania z kraju.

Reklama

Sajid Javid, minister kultury, a przy tym zdeklarowany fan Star Treka uważa, że to kolejny dowód na mocną pozycję brytyjskiego przemysłu filmowego na świecie. Biorąc pod uwagę decyzję Lucasfilm o nakręceniu kolejnej części kultowej sagi w naszym studiu, mogę tylko powiedzieć - moc jest z nami - powiedział Javid.

Wiele plotek krąży wokół tego jakie postaci pojawią się w filmie. Mówi się, że głównym wątkiem będą losy Boba Fetta, łowcy nagród albo Hana Solo, przemytnika z planety Korelia, który lata na statku kosmicznym Sokół Millenium. W rolę tego ostatniego wcielał się aktor Harrison Ford.

Co tym razem wydarzyło się "dawno dawno temu w odległej galaktyce" widzowie dowiedzą się pod koniec przyszłego roku.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

RMF24.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama