Reklama

Zdjęcia do filmu "Jurassic World: Dominion" wstrzymane z powodu koronawirusa

Zaledwie dzień po tym, jak przesunięto o rok termin premier trzeciej części serii „Jurassic World”, zdjęcia na planie tego filmu zostały wstrzymane na dwa tygodnie. Jak poinformował reżyser tego filmu Colin Trevorrow, powodem tej przerwy jest wykrycie koronawirusa u kilku członków ekipy. Nie wiadomo, ile dokładnie jest takich osób, ani kim dokładnie są.

"Obudziliśmy się z informacją, że mamy kilka pozytywnych testów na koronawirusa na planie 'Jurassic World: Dominion'. Choć kolejne testy wykonane niedługo potem dały wynik negatywny, zgodnie z naszymi protokołami bezpieczeństwa przerywamy pracę na dwa tygodnie. Niedługo wracamy" - napisał na Twitterze Trevorrow, dołączając do wpisu zdjęcie dinozaura w maseczce ochronnej na pysku.

Reklama

Przypadek koronawirusa na planie filmu "Jurassic World: Dominion" pokazuje, że nawet najlepsza strategia przeciwdziałania pandemii nie zapewnia stuprocentowej pewności, że na planie nie pojawią się osoby zarażone. Studio Universal, które produkuje film Trevorrowa, wydało kilka milionów dolarów na niezbędne zabezpieczenia. Ekipa tego filmu jako jedna z pierwszych na świecie wróciła na plan po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 i według słów twórców można ją traktować jako swoisty papierek lakmusowy dla całej branży. Nie jest to pierwsza przerwa w kręceniu filmu "Jurassic World: Dominion" spowodowana koronawirusem, do jakiej doszło po wznowieniu zdjęć.

Dzień wcześniej studio Universal poinformowało o przeniesieniu premiery filmu "Jurassic World: Dominion" na 10 czerwca 2022 roku. Czyli prawie równo rok później niż wcześniej planowano. Pomimo tak znaczącego przełożenia daty premiery, władze studia były zadowolone z postępów prac nad powstającym w Londynie filmem.

Decyzję o przerwaniu zdjęć pochwaliła na Instagramie gwiazda filmu Bryce Dallas Howard. "Jestem wdzięczna Colinowi Trevorrowi i całej 'jurajskiej' rodzinie za to, że na pierwszym planie ponad wszystko inne stawiają nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Z niecierpliwością czekam na zakończenie zdjęć - nigdy w życiu nie byłam tak podekscytowana żadnym filmem" - napisała aktorka.

PAP life

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Jurassic World: Dominion

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama