Reklama

Zbigniew Zamachowski w filmie "Droga do Rzymu"

W najbliższy piątek, 9 czerwca, do kin wchodzi czesko-polska koprodukcja "Droga do Rzymu". W debiutanckim filmie Tomasza Mielnika zagrali Jan Englert i Zbigniew Zamachowski.

Zbigniew Zamachowski w filmie "Droga do Rzymu"

"Droga do Rzymu" to komedia poruszająca najpoważniejsze tematy w najbardziej przewrotny i zabawny sposób. Vasek jest nieśmiałym mężczyzną po trzydziestce. Za namową pewnej rudej piękności kradnie obraz z Galerii Narodowej w Pradze i w przebraniu rusza w podróż do "Wiecznego Miasta".

Reklama

Na swej drodze spotyka niezwykłe postaci: taksówkarz-kapłan chce go wyspowiadać, ekspert trufli przedstawia Vaskowi swoją małą świnkę, a pani z pieskiem zastanawia się nad podobieństwem Vaska do złodzieja w gazecie. Wszystkie napotkane osoby opowiadają swoje historie o poszukiwaniu szczęścia, spełnienia i oświecenia. Ale czy w dzisiejszych czasach w ogóle jest miejsce na duchowość? "Droga do Rzymu" to szalona komedia, która staje się metaforą poszukiwania wartości we współczesnej Europie.

"Droga do Rzymu" miała światową premierę na festiwalu w Karlowych Warach jako film otwarcia konkursu "East of the West".  

Tomasz Melnik urodził się we Wrocławiu. Ukończył studia na Wydziale Historii Sztuki na Wrocławskim Uniwersytecie oraz Wydział Reżyserii w praskiej szkole filmowej FAMU. W 2013 roku został zaproszony do udziału w warsztacie International Filmmaking Academy, prowadzonym przez Bernardo Bertolucciego i Abbasa Kiarostiamiego. "Droga do Rzymu" to jego pełnometrażowy debiut.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Droga do Rzymu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje