Reklama

Zawstydzą niejednego faceta

Martyna Wojciechowska, Ewa Ewart, Beata Pawlikowska, Marie Colvin z "Sunday Timesa" czy Elsa z filmu "Terytorium wroga". Co łączy te kobiety? Ciekawość świata, siła charakteru i niezwykła odwaga. Niektóre z nich, tak jak Colvin, za swoją dziennikarską misję musiały zapłacić życiem.

O tym, co pcha kobiety w najbardziej niebezpieczne zakątki globu, opowiada film "Terytorium wroga", który do polskich kin trafi 9 marca.

Reklama

Bohaterką opowieści jest młoda dziennikarka Elsa (Diane Kruger), która wraca do Afganistanu, żeby spotkać się z bohaterką swoich reportaży i przyjaciółką - Mainą. Wraca "nie po to, żeby zdobyć sensacyjny materiał, lecz z powodu poczucia, że jest jej to winna" - mówi reżyser filmu.

Rozmowa dwóch kobiet kończy się dramatycznie - Elsę porywają Talibowie. W ciągu kilku dni zostaje zorganizowana akcja ratunkowa. Misji "niemożliwej" podejmuje się grupa specjalnie wyszkolonych komandosów.

Do roli dziennikarki reżyser filmu wybrał Diane Kruger dlatego, że łączy w sobie kruchość i siłę.

"Znam wiele zagranicznych korespondentek i często są to piękne kobiety. Wszystkie mają jedną cechę wspólną: twardą fasadę, ewidentnie pełniącą rolę ochronnego muru. Są twarde, ostre jak brzytwa, lecz kiedy pokazują swoje ludzkie oblicze, jest ono tym bardziej przekonujące" - tłumaczył.

"Terytorium wroga" to pierwszy film akcji, w którym na tak wielką skalę francuskie siły zbrojne zaangażowały zarówno swoich zawodowych żołnierzy, jak i najnowocześniejszą wojskową technologię. Zdjęcia kręcono na trzech kontynentach.


"Terytorium wroga" w kinach od 9 marca.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: faceci | facet | Marie Colvin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje