Reklama

"Zabić bobra" Kolskiego nareszcie w kinach

21 marca do kin trafi film Jana Jakuba Kolskiego "Zabić bobra", wyprodukowany w 2012 roku. W rolach głównych zobaczymy Eryka Lubosa i debiutującą na wielkim ekranie Agnieszkę Pawełkiewicz.

Jan Jakub Kolski, wybitny twórca, który jest doskonale znanym polskim widzom z takich produkcji, jak "Jańcio Wodnik", "Pornografia" czy "Jasminum", wraca z filmem "Zabić bobra".

Reklama

Obraz zdobył już ogromne uznanie na międzynarodowych festiwalach filmowych. Na Camerimage w Konkursie Filmów Polskich uhonorowano go nagrodą dla Najlepszego Polskiego Filmu, a odtwórca głównej roli, Eryk Lubos, został wybrany Najlepszym Aktorem w Karlowych Warach.

Film ten zyskał również wysokie oceny zachodniej prasy w recenzjach tak prestiżowych pism, jak "Variety", "Screen" czy "The Hollywood Reporter". Dziennikarz ostatniego ze wspomnianych magazynów napisał, że jest to "wykonane z szorstką pewnością rzemieślnika, wysokiej klasy dzieło Kolskiego".

Bohater opowieści, Eryk (Eryk Lubos), żołnierz jednostek specjalnych walczących w Iraku i Afganistanie, wraca do kraju i zaszywa się w starym rodzinnym domu. Musi zregenerować siły w oczekiwaniu na kolejne zadanie.

Ciężko mu się odnaleźć w szarej rzeczywistości. Myślami wciąż wraca do wspomnień z pola walki. Pewnego dnia poznaje młodą dziewczynę o przydomku Bezi (Agnieszka Pawełkiewicz), która zakradła się na jego posesję. Spotkanie szybko przeradza się w namiętny romans.

Czy miłość potrafi wymazać najgorsze wspomnienia? A jeśli tym najgorszym wspomnieniem jest inna miłość?

Warto wspomnieć, że prawami do amerykańskiego remake'u "Zabić bobra" zainteresowane były między innymi studia filmowe Martina Scorsese i Brada Pitta.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Zabić bobra | \ Film | Jan Jakub Kolski | Zabić bobra | zabić

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje