Reklama

"Zabawa w chowanego": Premiera nowego filmu Sekielskich

W sobotę, 16 maja, o 10:00 swoją premierę na YouTubie miał najnowszy dokument braci Tomasza i Marka Sekielskich o molestowaniu seksualnym w Kościele zatytułowany "Zabawa w chowanego".

Czy "Zabawę w chowanego" obejrzy więcej osób niż "Tylko nie mów nikomu" (screen z YT)

"Ten film został w całości sfinansowany ze zbiórki. Tylko taki model finansowania zapewnia nam, twórcom, pełną niezależność" - zapewnia Tomasz Sekielski.

Reklama

Pierwotnie premiera filmu braci Sekielskich zaplanowana była na 28 marca. Pandemia pokrzyżowała jednak plany filmowców.

"Zdecydowaliśmy o zawieszeniu emisji na czas nieokreślony. Podjęliśmy tę decyzję w poczuciu odpowiedzialności za skutki i emocje, które film może wywołać. Potrzeba teraz w naszym kraju solidarności i jedności. Na każdym kroku obserwujemy wiele dobra płynącego z różnych stron. Pomagamy sobie, to jest cudowne i niech tak zostanie. Zwłaszcza, gdy aparat państwa nie radzi sobie najlepiej. Ponadto temat, którym się zajmujemy wymaga merytorycznej debaty i decyzji, na które siłą rzeczy w obecnej sytuacji nie ma dobrego czasu" - tak Sekielscy tłumaczyli przesunięcie daty premiery "Zabawy w chowanego".

Nową datę premiery Tomasz Sekielski podał 10 maja w niedzielnym programie "Sekielski Sunday Night Live".

"To jest inny film niż 'Tylko nie mów nikomu', jest zupełnie inaczej opowiedziany. Są oczywiście łzy i emocje. Gdyby film przeszedł bez echa, byłbym zdziwiony" - powiedział Tomasz Sekielski w swym programie.

"Zabawa w chowanego" pojawiła się na YouTube na kanale Sekielskiego. Dokument trwa 87 minut. Jest kontynuacją "Tylko nie mów nikomu".

W niedzielę, 17 maja, bracia będą odpowiadać na pytania widzów na Facebooku i YouTube.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: zabawa w chowanego | Tomasz Sekielski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje