Reklama

"Zabawa w chowanego": Film braci Sekielskich od 16 maja w sieci

Najnowszy dokument braci Tomasza i Marka Sekielskich o molestowaniu seksualnym w Kościele pojawi się w internecie w sobotę, 16 maja. Film "Zabawa w chowanego" będzie można obejrzeć za darmo na YouTubie.

Najnowszy dokument braci Tomasza i Marka Sekielskich o molestowaniu seksualnym w Kościele pojawi się w internecie w sobotę, 16 maja. Film "Zabawa w chowanego" będzie można obejrzeć za darmo na YouTubie.
Tomasz Sekielski ogłosił datę premiery filmu "Zabawa w chowanego" /Łukasz Dejnarowicz /Agencja FORUM

Pierwotnie premiera filmu braci Tomasza i Marka Sekielskich zaplanowana była na 28 marca. "Zabawa w chowanego" miała pojawić się za darmo na YouTubie, podobnie jak poprzedni film braci "Tylko nie mów nikomu".

Pandemia pokrzyżowała jednak plany filmowców.

"Zdecydowaliśmy o zawieszeniu emisji na czas nieokreślony. Podjęliśmy tę decyzję w poczuciu odpowiedzialności za skutki i emocje, które film może wywołać. Potrzeba teraz w naszym kraju solidarności i jedności. Na każdym kroku obserwujemy wiele dobra płynącego z różnych stron. Pomagamy sobie, to jest cudowne i niech tak zostanie. Zwłaszcza, gdy aparat państwa nie radzi sobie najlepiej. Ponadto temat, którym się zajmujemy wymaga merytorycznej debaty i decyzji, na które siłą rzeczy w obecnej sytuacji nie ma dobrego czasu" - tak Sekielscy tłumaczyli przesunięcie daty premiery "Zabawy w chowanego".

Reklama

Nową datę premiery Tomasz Sekielski podał 10 maja w niedzielnym programie "Sekielski Sunday Night Live".

"To jest inny film niż 'Tylko nie mów nikomu', jest zupełnie inaczej opowiedziany. Są oczywiście łzy i emocje. Gdyby film przeszedł bez echa byłbym zdziwiony" - powiedział Tomasz Sekielski w swym programie.

Film "Zabawa w chowanego" pojawi się w sieci w sobotę, 16 maja, o godz. 10.00 na YouTube na kanale Sekielskiego. Dokument trwa 87 minut. Następnego dnia, w niedzielę, 17 maja, bracia będą odpowiadać na pytania widzów na Facebooku i YouTube.

"Zabawa w chowanego" ma być kontynuacją filmu "Tylko nie mów nikomu", który miał premierę 11 maja na oficjalnym profilu Tomasza Sekielskiego na kanale YouTube. Do tej pory film odnotował ponad 23 miliony wyświetleń.

Sekielski zebrał budżet filmu dzięki zbiórce na jednym z portali crowdfundingowych. Decyzję tę tłumaczył chęcią zrealizowania obiektywnego i odważnego materiału, którego treść nie mogłaby być przez nikogo ocenzurowana.

"Zabawa w chowanego" ma być historią dwóch braci, którzy byli wykorzystywani seksualnie przez tego samego księdza.

Przypomnijmy, że pierwszy film braci Sekielskich o pedofilii w polskim kościele, "Tylko nie mów nikomu", miał premierę 11 maja 2019 roku.

Produkcję można oglądać za darmo w serwisie YouTube. W ciągu pierwszych dwudziestu jeden godzin licznik wyświetleń przekroczył 2,5 miliona. Do dzisiaj film obejrzało ponad 23 miliony osób.

Aktualnie trwa akcja crowdfunfingowa na trzeci dokument braci Sekielskich, który ma być poświęcony m.in. osobie Jana Pawła II. Na ten cel bracia potrzebują milion złotych. Do tej pory zebrali już ponad 816 tys. złotych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Sekielski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy