Reklama

"Zabawa w chowanego": Film braci Sekielskich od 16 maja w sieci

Najnowszy dokument braci Tomasza i Marka Sekielskich o molestowaniu seksualnym w Kościele pojawi się w internecie w sobotę, 16 maja. Film "Zabawa w chowanego" będzie można obejrzeć za darmo na YouTubie.

Tomasz Sekielski ogłosił datę premiery filmu "Zabawa w chowanego"

Pierwotnie premiera filmu braci Tomasza i Marka Sekielskich zaplanowana była na 28 marca. "Zabawa w chowanego" miała pojawić się za darmo na YouTubie, podobnie jak poprzedni film braci "Tylko nie mów nikomu".

Reklama

Pandemia pokrzyżowała jednak plany filmowców.

"Zdecydowaliśmy o zawieszeniu emisji na czas nieokreślony. Podjęliśmy tę decyzję w poczuciu odpowiedzialności za skutki i emocje, które film może wywołać. Potrzeba teraz w naszym kraju solidarności i jedności. Na każdym kroku obserwujemy wiele dobra płynącego z różnych stron. Pomagamy sobie, to jest cudowne i niech tak zostanie. Zwłaszcza, gdy aparat państwa nie radzi sobie najlepiej. Ponadto temat, którym się zajmujemy wymaga merytorycznej debaty i decyzji, na które siłą rzeczy w obecnej sytuacji nie ma dobrego czasu" - tak Sekielscy tłumaczyli przesunięcie daty premiery "Zabawy w chowanego".

Nową datę premiery Tomasz Sekielski podał 10 maja w niedzielnym programie "Sekielski Sunday Night Live".

"To jest inny film niż 'Tylko nie mów nikomu', jest zupełnie inaczej opowiedziany. Są oczywiście łzy i emocje. Gdyby film przeszedł bez echa byłbym zdziwiony" - powiedział Tomasz Sekielski w swym programie.

Film "Zabawa w chowanego" pojawi się w sieci w sobotę, 16 maja, o godz. 10.00 na YouTube na kanale Sekielskiego. Dokument trwa 87 minut. Następnego dnia, w niedzielę, 17 maja, bracia będą odpowiadać na pytania widzów na Facebooku i YouTube.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Sekielski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama