Reklama

Z "Rodu Smoka" do "Visitation". Olivia Cooke dołączyła do obsady horroru

Olivia Cooke od kilku lat rozwija swoją karierę filmowa i telewizyjną. Największą popularność zyskała dzięki roli w hicie HBO "Ród smoka". 29-latka nie musi się teraz obawiać o brak nowych propozycji. Młoda aktorka dołączyła właśnie do obsady kolejnego projektu.

Olivia Cooke w "Visitation"

W serialu "Ród smoka" Olivia Cooke wciela się w rolę królowej Alicent Hightower. Teraz ta popularna aktorka wystąpi w filmie z pogranicza horroru i thrillera zatytułowanym "Visitation" ("Wizytacja"). Za kamerą stanie Nicolas Pesce, twórca świetnie przyjętego filmu "Oczy matki" z 2016 roku.

Zdjęcia do filmu "Visitation" rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu w Irlandii. Będzie to opowieść o 14-letniej Marii, której ciężko chora matka jest bliska śmierci. Z tego powodu dziewczyna zostaje oddana pod opiekę sióstr zakonnych. Przybycie Marii szybko staje się zapowiedzią czegoś złowieszczego, gdy jedna z jej opiekunek zaczyna zachwycać się dziewczyną. Scenariusz filmu napisała Helen Gaughran

Reklama

Rola Marii przypadła w udziale Isli Johnston, którą można było wcześniej zobaczyć w hitowym serialu Netfliksa "Gambit królowej". Wcieliła się w nim w młodą wersję głównej bohaterki serialu granej przez Anyę Taylor-Joy. Obok Cooke i Johnston w filmie "Visitation" wystąpi też znany z "Gry o tron" Alfie Allen oraz Stephen Rea ("Gra pozorów").

Olivia Cooke: Kolejne produkcje czekają na premierę

Olivia Cooke niedawno ukończyła zdjęcia do innego dreszczowca. Chodzi o thriller "Mother’s Milk" ("Mleko matki") opowiadający o dziennikarzu, który rozpoczyna śledztwo w sprawie śmierci swojego syna. Razem ze swoją ciężarną dziewczyną ruszają do walki ze światem przestępstwa i korupcji. Obok Cooke wystąpią w nim Hilary Swank, Jack Reynor i Hopper Penn. 

Cooke wystąpi również w drugim sezonie serialu HBO "Ród smoka" będącego prequelem "Gry o tron". Emisja pierwszego sezonu zakończyła się dla stacji dużym sukcesem, choć w wyniku perturbacji za kulisami tej produkcji, pożegnał się z nią jeden z showrunnerów: Miguel Sapochnik. Nie będzie to jednak miało wpływu na prace nad drugim sezonem serialu.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Ród smoka | HBO Max

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy