Reklama

Wyznanie Stevena Spielberga 25 lat po premierze "Listy Schindlera"

Podczas dyskusji towarzyszącej specjalnemu pokazowi "Listy Schindlera" na nowojorskim Tribeca Film Festival Steven Spielberg podzielił się wyjątkowym wspomnieniem związanym z realizacją tego obrazu. Przyznał, że niezwykłym wsparciem był dla niego w tamtym czasie aktor Robin Williams.

Niezwykłe wyznanie Stevena Spielberga - Tribeca Film Festival, 26 kwietnia 2018

W specjalnym pokazie, zorganizowanym 25 lat po premierze, poza Spielbergiem udział wzięli m.in. aktorzy tacy jak Liam Neeson i Ben Kingsley.

Reżyser podkreślił, że żaden z filmów, które stworzył po "Liście Schindlera", nie przyniósł mu takiej dumy i satysfakcji.

Spielberg przyznał, że praca nad filmem była dla niego trudnym emocjonalnie przeżyciem. Ogromną pomocą były dla niego cotygodniowe telefony od Robina Williamsa - aktora z wielkim talentem komediowym. 

"Robin wiedział, przez co przechodzę i raz w tygodniu, o wyznaczonej porze dzwonił do mnie i wykonywał 15-minutowy stand-up do słuchawki" - opowiadał Spielberg cytowany przez "IndieWire". "Śmiałem się histerycznie, bo tak bardzo potrzebowałem odreagowania" - przyznał. 

Reklama

Spielberg zdradził, że te wyjątkowe rozmowy telefoniczne nigdy nie kończyły się zwykłym pożegnaniem. "Robin zawsze rozłączał się w momencie, kiedy śmiałem się najgłośniej" - przyznał.

"Lista Schindlera" to film oparty na faktach. Opowiada o wydarzeniach z czasów II wojny światowej, których głównym bohaterem jest Oskar Schindler - niemiecki przemysłowiec, który uratował ponad 1000 Żydów.

Film zdobył wiele nagród - Oscarami wyróżnieni zostali m.in. reżyser, a także autor zdjęć Janusz Kamiński czy twórca scenografii Alan Starski.

RMF FM

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Lista Schindlera | Steven Spielberg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje