Wystawa ku pamięci Vittorio De Siki
Mistrz włoskiego kina Vittorio De Sica, zmarły w 1974 roku jest bohaterem wielkiej wystawy w słynnym starożytnym zabytku w Rzymie - Ara Pacis, czyli Ołtarzu Pokoju. Zgromadzono tam kilkaset pamiątek związanych z twórcą włoskiego neorealizmu.
Na wystawie "Tutti De Sica", czynnej od 8 lutego do 28 kwietnia, przedstawiono historię życia i twórczości autora takich arcydzieł, jak "Złodzieje rowerów" i "Wczoraj, dziś, jutro". Jest tam ponad 400 fotografii, plakaty filmowe, prywatne dokumenty i rzeczy osobiste.
Wystawiono też kostiumy oraz eksponaty z jego filmów. Bogate zbiory na multimedialnej ekspozycji przypominają, że Vittorio De Sica był nie tylko reżyserem i prawdziwym gigantem kina, ale też aktorem, który zagrał w kilkudziesięciu filmach oraz... piosenkarzem.
W czterech salach pawilonu nad Tybrem, przykrywającego antyczną budowlę z 9 roku p.n.e, przedstawione zostały kolejne etapy pracy artystycznej zdobywcy czterech Oskarów począwszy od debiutu aktorskiego w latach 30. poprzez założenie firmy produkującej spektakle do narodzin neorealizmu.
Przypomina się, że ogromną popularność urodzony w 1901 roku De Sica zdobył jako wykonawca piosenki "Parlami d'amore".
Zwiedzający poznają dziesiątki epizodów z jego barwnego, burzliwego życia i kariery, na przykład współpracę z Sophią Loren, a także jego najsłynniejsze filmy m. in. "Cud w Mediolanie" i "Umberto D.".
Jednym z autorów wystawy w tym niezwykłym miejscu w Wiecznym Mieście jest syn reżysera, Christian De Sica, aktor i reżyser.
Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!
Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!