Reklama

"Wszystko" z miłości (do kina)

Pierwszy film współfinansowany przez internautów trafi wkrótce do kin. W krótkometrażowym obrazie "Wszystko" w reżyserii Artura Wyrzykowskiego zagrali m.in. Marta Żmuda Trzebiatowska i Antoni Pawlicki.

15-minutowy film "Wszystko" to komedia o nieporadnej, szczerej miłości 17-latka, który spędza dni na myśleniu o swojej sąsiadce Monice. Miłość do dziewczyny jest tak silna, że chłopak postanawia zrobić "wszystko", żeby Monika zapałała do niego uczuciem i zrezygnowała ze związku ze swoim chłopakiem...

Reklama

Artur Wyrzykowski to młody reżyser i scenarzysta, który studiował reżyserię w Warszawskiej Szkole Filmowej, Łódzkiej Szkole Filmowej. Był słuchaczem w szkole Andrzeja Wajdy, a teraz studiuje scenariopisarstwo w Szkole Filmowej w Łodzi. Scenariusz do filmu "Wszystko" napisał już kilka lat temu.

- Scenariusz napisałem zaraz po liceum. Można powiedzieć, że jest to film o mnie. Nie jest to moja autobiografia, ale w okresie liceum właśnie tak patrzyłem na świat. Bardzo dużo cierpiałem z miłości - powiedział Wyrzykowski.

- W pewnym momencie uświadomiłem sobie, że to jest naiwne, że nic z tego nie wynika i jeżeli czegoś nie zrobię, to będę tak cierpiał w nieskończoność. Więc postanowiłem przelać to na papier i zrobić film. W czasie pracy przestałem myśleć o sobie, skupiłem się na tym bohaterze. "Wszystko" jest obrazem tego, jak kiedyś patrzyłem na świat - zaznaczył reżyser.

"Wszystko" to pierwszy polski film współfinansowany przez internautów. Reżyser zebrał środki potrzebne do realizacji poprzez stronę wszystko.net.

- Bardzo chciałem zrobić ten film dobrze. Chciałem się nauczyć, jak profesjonalnie robi się filmy. Wiedziałem, że to będzie sporo kosztować. Postanowiłem przekonać pewną grupę ludzi, żeby dała mi choć trochę pieniędzy, a najprostszym na to sposobem była strona internetowa - powiedział Wyrzykowski.

Młodego reżysera wsparło 668 internautów, dzięki którym filmowiec zebrał 28 tys zł. Większość wpłaciła kwoty 20-30 zł, ale znaleźli się też i tacy, którzy dali po tysiąc zł. Kwota zebrana przez internautów stanowiła ponad jedna trzecią całego budżetu, który łącznie wyniósł 80 tys zł.

Główne role w filmie "Wszystko" zagrali aktorzy młodego pokolenia: Mateusz Banasiuk, Marta Żmuda Trzebiatowska, Antoni Pawlicki i Michał Koterski.

"Wszystko" wejdzie do kin 8 kwietnia i będzie pokazywany jako dodatek do filmu "Miss Kicki".


Chcesz pójść do kina na film "Wszystko" lub na inną interesującą cię produkcję, a nie wiesz gdzie i o której możesz ją obejrzeć? Sprawdź repertuar kin w swoim mieście!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Marta | antoni | \ Film | Antoni Pawlicki | Marta Żmuda-Trzebiatowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje