Reklama

Września: Ruszyły "Prowincjonalia"

W środę, 29 stycznia, we Wrześni (Wielkopolska), rozpoczął się X Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia 2003". Podczas imprezy prezentowane są filmy fabularne, telewizyjne i dokumentalne o tematyce wiejskiej i małomiasteczkowej, a także obrazy oryginalne i artystyczne. Kilka dni temu, w Słupcy (Wielkopolska), zakończyły się inne filmowe "Prowincjonalia". Dwie imprezy o podobnym charakterze i nazwie odbywają się od czterech lat, po tym jak rozeszły się drogi dwóch głównych organizatorów i pomysłodawców tego festiwalu filmowego.

We Wrześni, tak jak w Słupcy, nagrodami są statuetki Jańcia Wodnika, duchowego patrona obu Prowincjonaliów. Nagrody przyznaje wyłącznie publiczność.

Reklama

W programie tegorocznego festiwalu znalazło się 56 filmów. Gośćmi Festiwalu będą m.in. pisarz i reporter Ryszard Kapuściński, Janusz Gajos, Wojciech Wójcik, Krzysztof Kolberger, Andrzej Chyra, Piotr Trzaskalski, Henryk Gołębiewski, Sywester Latkowski, Iwona Siekierzynska, Tomasz Wiszniewski, Wieńczysław Gliński, Paweł Łoziński, Jacek Bławut i wielu innych. Nagrodę honorową za całokształt twórczości otrzyma w tym roku nestor polskich dokumentalistów Kazimierz Karabasz.

X Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej we Wrześni zakończy się 1 lutego 2003.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: W.E. | festiwal | Słupca | Wielkopolska | Września

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama