Reklama

Wrócić do Las Vegas...

Uhonorowany Złotym Globem "Kac Vegas" był jedną z najlepszych, najczęściej dyskutowanych i najbardziej dochodowych produkcji filmowych 2009. Jego zrealizowana dwa lata później kontynuacja odniosła jeszcze większy sukces komercyjny, a dochody z samej dystrybucji w kinach obu tytułów przekroczyły 1 miliard dolarów! Teraz Wataha powraca po raz kolejny. Trzecia i ostatnia odsłona trylogii "Kac Vegas" już 11 października debiutuje na Blu-ray i DVD!

Minęły dwa lata od niesławnych przygód Phila (Bradley Cooper), Stu (Ed Helms) i Douga (Justin Bartha) w Bangkoku. Od tego czasu wiele w ich życiu się zmieniło. Tatuaże zostały usunięte, wszelkie dowody szalonych wybryków w Tajlandii zniszczone, a trójka przyjaciół wiedzie spokojne życie w otoczeniu najbliższych.

Jedynym, który nie potrafi odnaleźć się w "zwyczajnej" rzeczywistości jest Alan (Zach Galifianakis). Opuszczony przez dawnych towarzyszy nocnych eskapad i załamany nagłą śmiercią ojca, odstawia leki, co powoduje, że całkowicie przestaje kontrolować swoje życie. Przyjaciele widząc jego pogarszający się stan zdrowia postanawiają mu pomóc namawiając na podjęcie leczenia w specjalnej klinice w Arizonie, dokąd zobowiązują się go odwieź.

Reklama

Niestety, kiedy Wataha po raz kolejny wyrusza w drogę, jak zawsze towarzyszy im pech. Od spotkanych gangsterów Marshalla (John Goodman) i jego ochroniarza Czarnego Douga (Mike Epps) przyjaciele dowiadują się, że z więzienia o zaostrzonym rygorze uciekł sprawca ich wcześniejszych nieszczęść Leslie Chow (Ken Jeoing), który wszedł również w posiadanie kilkudziesięciu milionów dolarów należących do Marshalla. Przekonany, że przyjaciele są jedynymi osobami zdolnymi doprowadzić go do szalonego Azjaty, gangster porywa Douga. Chcąc go ocalić Phil, Stu i Alan muszą znaleźć Chowa i doprowadzić go przed oblicze Marshalla. Jeśli im się to nie uda, Doug zginie...


"Kac Vegas" to trzecia i ostatnia odsłona cyklu, który w 2009 roku zachwycił świat podbijając serca nie tylko widzów, ale i krytyków. Zadając pozornie proste pytanie ? Co może pójść nie tak? - a następnie na nie odpowiadając, zarówno "Kac Vegas", jak i "Kac Vegas w Bangkoku" nie tylko przekroczyły wszelkie możliwe granice i pobiły rekordy box office, rozśmieszając do łez widownie na całym świecie, ale również na trwałe zapisały się w kulturze popularnej.

Poprzednimi częściami reżyser i twórca serii Todd Phillips ustawił poprzeczkę niezwykle wysoko. Realizacja finalnej odsłony trylogii była więc jednym z najtrudniejszych wyzwań w jego karierze. Todd Phillips po raz kolejny wypuścił swoich przyjaciół w podróż, której finał rozegra się w Las Vegas - tam gdzie wszystko się zaczęło.

- W filmie można zobaczyć dużo akcji i elementów komediowych, napad, kolejną podróż oraz pewną dozę tajemniczości, jako że poruszamy kwestie, które nie zostały wyjaśnione wcześniej, ale zawsze stanowiły część szerszego kontekstu w dwóch pierwszych filmach. Trzecia część łączy wszystkie wydarzenia w jedną całość i wyjaśnia je w zakończeniu, które kieruje się swoją własną logiką - mówi Todd Phillips.

- Odsłoniliśmy ciąg niezakończonych wcześniej zdarzeń, jakie narastają we wszystkich trzech filmach, tworząc podstawę końcowej fabuły, która jednak nie kończy się sama w sobie, ale stanowi zakończenie każdej z trzech wcześniejszych historii - dodaje współautor scenariusza Craig Mazin, który z Toddem Phillipsem współpracował już przy realizacji "Kac Vegas w Bangkoku".

"Kac Vegas, część III" zrywa z tradycją poprzednich filmów. Tym razem bohaterowie nie biorą udziału w wieczorze kawalerskim ani nawet nie mają kaca. Film odwołuje się do pierwszego, oryginalnego "bólu głowy", wywołanego przez Alana, który sześć lat wcześniej zapoczątkował cały ciąg wydarzeń w sposób, jakiego nikt nie był w stanie przewidzieć.

- W całej fabule istnieją takie sceny, w których mogliśmy zostać zauważeni w pierwszej odsłonie trylogii, a które teraz staną się kluczowymi elementami większej całości - wyjaśnia odtwórca jednej z głównych ról Bradley Cooper.

Prace na planie "Kac Vegas, część III" rozpoczęły 10 września 2012 roku w Los Angeles. W październiku ekipa przeniosła się do miasteczka Nogales w Arizonie, które "udawało" meksykańską Tijuanę by po kilku tygodniach trafić do Las Vegas. Ostatni klaps na planie filmu padł 16 listopada 2012 roku.

Wielki finał "Kac Vegas, część III" rozgrywa się w Las Vegas - mieście, w którym Wataha spotkała się po raz pierwszy i gdzie po raz pierwszy urwał im się film. Popularność serii "Kac Vegas" nigdzie nie jest tak widoczna, jak w tym mieście. Wszędzie stoją automaty do gier z motywami pochodzącymi z filmu, turyści noszą koszulki z wizerunkami bohaterów, a na ulicy człowiek ucharakteryzowany na Alana pozuje do zdjęć. - "Kac Vegas" stało się kultowym filmem o Las Vegas, który kocham i z którego jestem naprawdę dumny - mówi Todd Phillips.

Produkcja powróciła do Caesars Palace Hotel and Casino, gdzie rozpoczęła się akcja pierwszego filmu i gdzie miała osiągnąć swój punkt kulminacyjny - swego rodzaju pokręcone déja vu. Powołując się na trwały wpływ tej historii na ten wieloletni symbol Las Vegas, Cooper stwierdza ? Pracownicy ochrony powiedzieli nam, że bez przerwy zatrzymują ludzi, którzy próbują dostać się na dach. W "Kac Vegas III" wykorzystano też lokalne miejsca, takie jak Super Liquor Store przy Paradise Road czy obszar wokół Freemont Street, położonej w centrum miasta.

Na ekrany amerykańskich kin komedia "Kac Vegas, część III" weszła 23 maja 2013 roku w pierwszy weekend zarabiając ponad 41 milionów dolarów. W sumie, w samych tylko kinach na całym świecie, obraz zarobił ponad 350 milionów dolarów!

- Ten film był bezwzględny, brutalny, przytłaczający. W nocy nad Vegas latają spadochrony, dzikie zwierzęta są w miejscach, w których nie powinno ich być i dzieje się mnóstwo szalonych rzeczy. Cały czas chodziło nam o to, żeby opowiedzieć dobrą historię i wierzę, że nam się to udało - mówi Bradley Cooper.

- Zdaję sobie sprawę z tego, że to rzadko spotykany przywilej móc robić takie filmy i powoływać do życia bohaterów, na których widzowie zareagują w taki sposób, w jaki zareagowali na tych chłopaków. Cieszę się, że mogliśmy zakończyć to w sposób, który oddaje hołd całej historii i żegna jej bohaterów tak, jak na to zasługują - dodaje Todd Phillips.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kac Vegas 3 | Las Palmas | L.A.S. | Kac Vegas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy