Reklama

Reklama

Wokalista Johan Hegg w filmie "Saga Wikingów"

Skandynawscy "metalowcy" podbijają świat... filmu! Po norweskim zespole Wardruna, mającym wkład w powstanie serialu "Wikingowie", przyszedł czas na szwedzki Amon Amarth. Johan Hegg, wokalista uwielbianej przez miliony miłośników ciężkiego grania grupy, dołączył do obsady "Sagi Wikingów". Epicka opowieść o czasach, gdy nieustraszeni wojownicy w drakkarach siali postrach w Europie trafi na ekrany 1 maja.

Dla Hegga - wokalisty znanego na całym świecie zespołu death metalowego Amon Amarth - jest to pierwsza filmowa rola, ale nie pierwsze spotkanie z wikingami. Tematyka ta bowiem jest obecna w większości piosenek jego zespołu. Producent Ralph S. Dietrich, który uczestniczył w koncercie Amon Amarth podczas Wacken Open Air Festival tak wspomina to wydarzenia. "Gdy zobaczyłem rzeszę fanów zespołu ubranych w hełmy z rogami, pomyślałem, że musimy mieć Johana w obsadzie naszego filmu" - mówi Dietrich.

Jednak reżyser Claudio Fäh był dość sceptyczny dla tej idei: "Zobaczyłem zdjęcia Johana Hegga i pomyślałem sobie, że to facet, po którym mogę się spodziewać jedynie tego, że mi przyłoży" - wspomina reżyser. "Ale gdy nawiązałem z nim kontakt przez Skype'a i porozmawialiśmy przez chwilę, przekonałem się, że to miły człowiek, całkowite przeciwieństwo własnego, agresywnego wizerunku. Szybko doszliśmy do porozumienia i Johan dołączył do obsady".

Reklama

Johann Hegg urodził się w Sztokholmie w 1973 roku, a wokalistą Amon Amarth jest od 1991 roku. Nazwa grupy nawiązuje do twórczości J.R.R. Tolkiena. Tak w wymyślonym przez pisarza języku, nazywała się Góra Przeznaczenia, w której Frodo zniszczył pierścień. Jednak teksty piosenek zespołu są poświęcone głównie wikingom i mitologii skandynawskiej. Wydawcą płyt zespołu jest wytwórnia Blade Records ze Stanów Zjednoczonych. Najnowszy, dziewiąty album, zatytułowany "Deceiver of the Gods", ukazał się w 2013 roku. Koncert zespołu wydany w 2006 roku na DVD pod tytułem "Wrath of the Norsemen" zyskał status złotej płyty w USA i Kanadzie. Grupa ma rzeszę fanów na świecie, liczoną w milionach "lajków" popularność na Facebooku i wielu oddanych sympatyków w Polsce. Swój ostatni koncert w naszym kraju dała wiosną zeszłego roku.

W "Sadze Wikingów" wygnani z ojczyzny Wikingowie, pod wodzą nieustraszonego Asbjörna (Tom Hopper), wyruszają do Brytanii, by zrabowanym z klasztorów złotem wykupić swą wolność i powrót do kraju. Gdy ich podróż przerywa sztorm, który zatapia statek i wyrzuca rozbitków na szkockim wybrzeżu, jedyną szansą na przetrwanie za linią wroga staje się wyprawa do rządzonej przez Wikingów osady Danelaw. Po drodze ludzie Asbjörna napadają na zbrojny konwój, a w ich ręce wpada piękna Lady Inghean (Charlie Murphy), córka króla Szkotów - Dunchaida (Danny Keogh). Zrozpaczony władca wzywa na pomoc Wilcze Stado - oddział okrytych złą sławą najemników, którym przywodzi para bezlitosnych morderców Hjorr (Ed Skrein) i Bovarr (Anatole Taubman). Pogoń jest coraz bliżej, jednak do Wikingów dołącza niespodziewanie tajemniczy mnich Conall (Ryan Kwanten), który zna lokalizację Ścieżki Węża - zagubionego i cieszącego się złą sławą traktu wiodącego do Danelaw.


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Saga Wikingów

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy