Reklama

Reklama

Will Smith na ekranie z synem

Dwukrotnie nominowany do Oscara Will Smith zagrał główną rolę w filmie "1000 lat po Ziemi". Jest to drugi film Smitha, w którym partneruje mu jego syn Jaden.

Akcja filmu toczy się tysiąc lat po tym, jak ludzie zostali zmuszeni do opuszczenia planety Ziemia. Pewnego dnia rozbija się tam pojazd kosmiczny, w którym znajdują się nastoletni Kitai Raige i jego ojciec Cypher. Ziemia nie jest już bezpieczna, bowiem osiedliły się na niej nowe gatunki zwierząt, poza tym w czasie wypadku pewna istota wymknęła się spod kontroli, co spowodowało podwójne niebezpieczeństwo dla ojca i syna.

Cypher jest ciężko ranny, a Kitai, by pomóc ojcu przetrwać do czasu przybycia pomocy, musi stawić czoła dzikim zwierzętom i ponownie zyskać zaufanie taty.

Reklama

W główne role wcielili się Will Smith oraz jego 14-letni syn Jaden Smith.

"Ziemia po prostu zrezygnowała z ludzi. Tsunami, toksyczne powietrze, toksyczna woda, toksyczne jedzenie i ekstremalne warunki pogodowe. Wygląda to tak, jakby Ziemia mówiła: 'Musicie się stąd wynieść'. I właśnie tak zrobili ludzie. A ich nowym domem stała się planeta Nova Prime" - opowiada Jaden.

Grany przez Willa Smitha Cypher Raige, to legendarny generał Zjednoczonego Korpusu Rangerów, w którego ślady zamierza pójść młody Kitai. "Kitai odczuwa olbrzymią presję związaną z pójściem w ślady ojca. Dodatkowo obwinia się za śmierć siostry, która zginęła kilka lat wcześniej w ataku, który być może mógł powstrzymać. Kitai myśli, że ojciec także go za to obwinia. Właśnie dlatego relacje między nimi są takie trudne. Chłopiec bardzo stara się zdobyć szacunek ojca" - tłumaczy młody aktor.

"1000 lat po Ziemi" to druga produkcja, w której Will Smith zagrał ze swoim synem Jadenem. Po raz pierwszy stanęli razem na planie w 2006 roku, gdy zagrali główne w dramacie "W pogoni za szczęściem".

Od tamtej pory z talentu Jadena skorzystało już kilku producentów. Chłopak zagrał główne role m.in. w filmach "Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia" oraz nowej wersji "Karate Kid".

Widząc rozwijający się talent syna, Will Smith zaczął zastanawiać się nad kolejną produkcją, w której mógłby zagrać z Jadenem. Było to wyzwanie, bowiem w filmie "W pogoni za szczęściem" chłopak był jeszcze dzieckiem, a teraz powoli staje się już mężczyzną.

"Siedzieliśmy z Jadenem oglądając telewizję i rozmawiając o pracy na planie 'W pogoni za szczęściem'. Kiedy tak rozmawialiśmy, Jaden zasugerował, 'A może coś takiego - jestem twoim synem, mam kłopoty, a ty wracasz do domu z wojny'. Wpadaliśmy wtedy na pomysł podróży przez Alaskę, w którą wyruszają ojciec z synem. Ostatecznie jednak zdecydowaliśmy się na umieszczenie akcji opowieści w dalekiej przyszłości i właśnie wtedy powstał pierwszy zarys filmu '1000 lat po Ziemi'" - zdradził Smith-ojciec.

Will Smith to jedna z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd światowego kina. Ten urodzony w USA, czarnoskóry aktor, rozpoczął karierę na początku lat 90. W świadomości widzów zaistniał rolami w takich filmach jak m.in. "Bad Boys", "Dzień Niepodległości", "Faceci w czerni", "Wróg publiczny", "Ja, Robot", "W pogoni za szczęściem" czy "Jestem legendą".


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Jaden Smith | 1000 lat po Ziemi | Will Smith | smith

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL