Reklama

Wilczak i Pazura rodziną?

Jak wygląda typowa praska rodzinka? Przekonają się o tym widzowie najnowszej komedii Olafa Lubaszenko "Złoty środek".

To w głowie reżysera zrodził się szatański pomysł, by ze swego ojca, Edwarda Linde-Lubaszenko, zrobić dziadka Anny Przybylskiej, z Pazury - jej ojca, a z Wilczaka - wujka-geja. Odwołując się do klasyka: "ostatnie takie trio - ojciec, dziad i stryjo".

Reklama

Przybylska w wywiadach przyznaje, że kiedy po raz pierwszy usłyszała propozycję zagrania ulubienicy tejże rodzinki - zaniemówiła. W dodatku miała przebrać się za faceta! Filmowy ojciec, Cezary Pazura, zdradził dziennikarzom: "Moja filmowa córka ma charakter po ojcu. Bezwzględnie dąży do celu. On ją dobrze wychował, chociaż wcale nie musiał. Był trochę zajęty, we Wronkach..."

Lubaszenko mówi, że pomysł na obsadę zaświtał mu w głowie jeszcze w trakcie pisania scenariusza z Jerzym Kolasą. Szczególnie marzył mu się Pazura w dojrzalszej odsłonie: "Chciałem, żeby wszyscy zobaczyli, jak duża jest skala jego talentu, że umie zagrać wszystko, włącznie z podstarzałym cwaniakiem z warszawskiej Pragi".

Angażowanie własnego ojca do filmu to już tradycja reżyserska Olafa. Edward Linde-Lubaszenko wciela się więc w dziadka Mirki/Mirka. Wilczak odrobinę wyrodził się z tej praskiej ekipy - stryj Mirki jest bowiem charakteryzatorem filmowym, a do tego zwolennikiem męskich wdzięków? Jak można się domyślić - emocje, które ta sytuacja wzbudza między braćmi, czyli Pazurą i Wilczakiem, będą musiały w jakiś sposób się rozładować...

"Złoty środek" opowiada o wychowanej na warszawskiej Pradze Mirce (Anna Przybylska). Mimo że ukończyła wydział prawa, nie zapomniała jednak, skąd pochodzi. Dla mieszkańców rodzimej kamienicy stanie się ostatnią deską ratunku. By im pomóc, musi zdobyć się na brawurową mistyfikację. Pomoże jej w tym wujek Bogumił (Paweł Wilczak), charakteryzator i przedstawiciel mniejszości seksualnej. Piękna dziewczyna zmieni się dzięki niemu w przystojnego młodzieńca z bródką i będzie musiała zdobyć się na najbardziej zwariowany numer w całej dotychczasowej karierze...

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Złoty środek | rodzinka | środek | pomysł | złoty | jak wygląda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje