Reklama

Wiemy, kto będzie nowym "Karate Kid". Znamy go z popularnego serialu

Wiemy, kto będzie gwiazdą nowej odsłony serii "Karate Kid". Wytwórnia Sony Pictures powierzyła główną rolę Benowi Wangowi, znanemu między innymi z serialu Disney+ "Urodzony w Ameryce".

Według przecieków aktor zachwycił wszystkich podczas castingu swoim zrozumieniem postaci. Przy okazji mówi płynnie po mandaryńsku oraz zna sztuki walki, między innymi karate, kempo i taekwondo, co nie pozostało bez wpływu na decyzję producentów.

Nowa odsłona "Karate Kid" będzie powiązana z poprzednimi. W obsadzie znaleźli się Ralph Macchio i Jackie Chan. Pierwszy wcielił się w głównego bohatera trzech filmów z serii. Z kolei Chan zagrał mistrza protagonisty w reboocie z 2010 roku. Nie wiadomo, czy w nowej produkcji pojawią się nawiązania do wydarzeń z serialu "Cobra Kai". 

Reklama

Szczegóły fabuły są trzymane w tajemnicy. Wiadomo, że historia skupi się na nastolatku z Chin mieszkającym na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Podobnie jak jego poprzednicy, znajdzie on siłę, by przeciwstawić się swoim problemom, dzięki sztukom walki i pomocy surowego mentora (a może nawet dwóch).

Reżyseruje Jonathan Entwistle, który ma na swoim koncie odcinki seriali "To nie jest OK" i "Za lepsze jutro". Scenariusz napisał Rob Lieber, który pracował wcześniej nad "Piotrusiem Królikiem". Premiera jest przewidziana na 13 grudnia 2024 roku. 

Karate Kid: O czym opowiadała seria?

Pierwsza odsłona serii "Karate Kid" powstała w 1984 roku. Za jej kamerą stanął John G. Avildsen, zdobywca Oscara za "Rocky'ego". Macchio wcielił się w nastoletniego Daniel LaRusso. Chłopak uczy się sztuk walki pod okiem pana Miyagi. Wcielający się w mistrza Pat Morita otrzymał za tę rolę nominację do Oscara. 

Film zapoczątkował serię. Doczekał się trzech sequeli i reboota. Franczyza wróciła w ostatnich latach dzięki popularności serialu "Cobra Kai". Opowiadał on o rywalizacji LaRusso z jego przeciwnikiem z lat nastoletnich, Johnnym Lawrence'em (William Zabka). Serial był bezpośrednią kontynuacją pierwszych trzech filmów. Był emitowany w latach 2018-2022. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Karate Kid | Cobra Kai
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama