Reklama

Reklama

Wielki powrót Kevin Spaceya?

Czyżby szykował się aktorski powrót Kevina Spaceya? Właśnie po długiej przerwie pokazał się publicznie.Teraz Spacey postanowił po długiej przerwie p

Czyżby szykował się aktorski powrót Kevina Spaceya? Właśnie po długiej przerwie pokazał się publicznie.Teraz Spacey postanowił po długiej przerwie p
Czy Kevin Spacey wróci jeszcze do aktorstwa? /Getty Images

Choć w jego sprawie wciąż toczy się kilka dochodzeń, w zeszłym miesiącu jedyna kryminalna sprawa przeciwko aktorowi została umorzona. 17 lipca sąd stanu Massachusetts oczyścił Kevina Spacey'ego z zarzutów molestowania seksualnego. Powodem tej decyzji było wycofanie oskarżenia przez rzekomego pokrzywdzonego.

Do zdarzenia miało dojść w 2016 roku. Spacey został oskarżony na upojenie alkoholem i obmacywanie osiemnastoletniego wówczas mężczyzny. Dwukrotny zdobywca Oscara od początku zaprzeczał tym informacjom.

Mężczyzna wycofał pozew, gdy obrona Spacey'ego zaczęła domagać się upublicznienia skasowanych przez niego wiadomości SMS-owych, które mogły rzucić na sprawę nowe światło. Poszkodowany odmówił, zasłaniając się piątą poprawką. Jego telefon nie został przekazany władzom. Miał zaginąć.

Reklama

Nie jest to jednak koniec kłopotów uznanego aktora. Wciąż jest oskarżony w ponad 30 sprawach, których większość dotyczy molestowania seksualnego. Ostatnie z nich pojawiły się w czerwcu 2019 roku.

Kariera Spacey'ego załamała się pod koniec 2017 roku, gdy aktor Anthony Rapp przyznał, że jako czternastolatek został zaproszony przez przyszłą gwiazdę "Podejrzanych" do jego mieszkania. Tam odtwórca roli Franka Underwooda miał podać mu alkohol i skłaniać do czynności seksualnych.

Spacey próbował ugasić pożar i przeprosił za swoje zachowanie oraz wyznał, że jest homoseksualista. Jego oświadczenie spotkało się z ogólną krytyką środowiska filmowego i dziennikarzy. Szybko pojawiły się kolejne oskarżenia o molestowanie oraz nieobyczajne zachowanie względem członków ekip filmowych, z którymi pracował.

W rezultacie aktor został usunięty z obsady serialu "House of Cards". Wycięto go także z filmu "Wszystkie pieniądze świata". W zaledwie półtora miesiąca przed premierą jego rolę przejął Christopher Plummer, który otrzymał później nominację do Oscara. Od tego czasu Spacey nie zagrał w żadnym filmie lub serialu.

Cały czas stara się jednak przypominać o sobie opinii publicznej. Tym razem wystąpił w Muzeum Narodowym w Rzymie, gdzie przeczytał po angielsku wiersz włoskiego poety Gabrilego Tintiego zatytułowany "The Boxer".

Opowiada on o wyczerpanym i samotnym bokserze, który zostaje odrzucony pomimo swoich dawnych sukcesów. Występ został odpowiednio nagłośniony, media zostały wcześniej poinformowane o tym, że Spacey wystąpi publicznie.

To już druga tego typu odezwa do publiczności. Pierwszą był opublikowany w internecie świąteczny film zatytułowany "Let Me Be Frank", w którym aktor odgrywał Francisa Underwooda z "House Of Cards" i zachęcał do przemyślenia swojej opinii o nim.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kevin Spacey

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL