Reklama

Reklama

Wielka sieć kin upadnie? Jest oświadczenie!

Miniony weekend przyniósł niepokojące informacje o kłopotach koncernu kinowego Cineworld, do którego należy m.in. działająca w Polsce sieć Cinema City Poland. Głośno zaczęto mówić o tym, że gigant zamierza złożyć w Stanach Zjednoczonych wniosek o upadłość, co mogłoby oznaczać zamknięcie polskiej sieci Cinema City. Ta jednak uspokaja i zapewnia, że będzie działać dalej bez zmian.

W nawiązaniu do ostatnich komunikatów dotyczących wewnętrznych spraw finansowych grupy Cineworld pragniemy poinformować, że działalność biznesowa Cinema City pozostaje bez zmian. Zależy nam na naszych Klientach i tym, aby wciąż być najlepszym miejscem do oglądania filmów" - czytamy w oświadczeniu sieci Cinema City Poland opublikowanym w mediach społecznościowych.

Cinema City: Kryzys po pandemii

Informacje o kłopotach Cineworldu podał "The Wall Street Journal". Rosnące zadłużenie koncernu spowodowała pandemia COVID-19. I choć sytuacja zdążyła się już poprawić, nadal nie udało się powrócić do stanu sprzed pandemii. Wpływ na to ma niższa frekwencja w kinach spowodowana niewielką liczbą głośnych premier filmowych. W najbliższym czasie takich hitów jednak nie będzie aż do października, kiedy na ekrany trafi film "Halloween Ends".

Reklama

Koncern Cineworld początkowo nie komentował doniesień "The Wall Street Journal". Wspomniany tekst tej gazety był odpowiedzią na ogłoszenie koncernu datowane na 17 sierpnia tego roku. Wynikało z niego, że Cineworld ma w planach działania mające na celu poprawienie płynności finansowej oraz zmniejszenie jego zadłużenia, w tym znalezienie nowych inwestorów. Teraz koncern uspokaja zaniepokojonych kinomanów. "Kina Cineworld na całym świecie są otwarte jak zwykle i nadal zapraszamy do nich naszych gości" - czytamy w nowym oświadczeniu koncernu.

W dalszej części oświadczenia czytamy, że rozważane przez koncern opcje mające na celu poprawienie sytuacji finansowej mogą obejmować dobrowolne złożenie wniosku o ogłoszeniu upadłości na podstawie tzw. Rozdziału 11. "Cineworld oczekuje utrzymania swojej działalności w normalnym trybie do momentu złożenia wniosku, a także po jego złożeniu. Zamierzamy kontynuować działalność w dłuższym okresie bez znaczącego wpływu na pracowników" - zapewnia firma. Żadne decyzje jeszcze jednak nie zapadły.

Długi koncernu Cineworld szacowane są na prawie 5 miliardów dolarów. 

Zobacz też:

Danuta Stenka ma poważne problemy z pamięcią. To wina... koronawirusa!

"Listy do M. 5": Kiedy premiera ulubionej świątecznej produkcji Polaków?

Piotr Woźniak-Starak: Wielka tragedia. W Polsce mówili o tym wszyscy

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Cinema City

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL