Reklama

Wielka bitwa na planie "Lejdis"

Właśnie zakończyły się zdjęcia do najbardziej spektakularnej sceny filmu "Lejdis" autorstwa teamu Konecki-Saramonowicz ("Pół serio", "Ciało", "Testosteron"). Na jeden dzień podwarszawski las w Powsinie zamienił się w gigantyczne pole bitwy starożytnych Rzymian z Trakami.

To tu przez sam środek walczących przedzierała się Korba (Anna Dereszowska) w poszukiwaniu Tomka (Rafał Królikowski), ekscentrycznego milionera, miłośnika starożytnej historii, którego pasją jest odtwarzanie prawdziwych bitew. Przejechała pół Polski, by oznajmić mu, że jego żona Monia jest w ciąży. Wiadomość dodała Tomkowi energii, od jego ciosu padł potężny Trak, a Rzymianie ze zdwojoną siłą i okrzykiem zwycięstwa rzucili się do walki.

Reklama

Na planie złożone z kaskaderów oddziały Rzymian - pod wodzą Rafała Królikowskiego - wsparli autentyczni miłośnicy starożytności ze Stowarzyszenia Pro Antica. W rolę barbarzyńskich Traków wcielili się członkowie Stowarzyszenia Celtica.

"O realizacji takiej sceny marzyłem z Andrzejem Saramonowiczem i Tomkiem Madejskim od lat" - mówi reżyser Tomasz Konecki. - "Bitwa pomiędzy Celtami i Rzymianami. Miałem wrażenie, że realizujemy nasze marzenia z młodości. Dzień wcześniej wszyscy oglądaliśmy "Gladiatora". Załamałem się wiedząc, że mam na realizację tylko 4 godziny, nie jak w wielkich produkcjach 7 dni. Jakikolwiek kłopot z pogodą lub kontuzja aktorów Rafała Królikowskiego czy Rafała Rutkowskiego mogły pokrzyżować nasze plany... Na szczęście większych ofiar nie było. A efekt kapitalny".

Film wejdzie na ekrany kin 1 lutego 2008 roku w co najmniej 150 kopiach.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: sceny | bitwa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje