Reklama

"Weiser" w Berlinie!

Najnowszy film Wojciecha Marczewskiego "Weiser", został zakwalifikowany do konkursu 51. Festiwalu w Berlinie, który odbędzie się od 7 do 18 lutego przyszłego roku. Scenariusz powstał w oparciu o powieść gdańskiego pisarza Pawła Huelle - "Weiser Dawidek". W filmie, zarówno w rolach głównych, jak i epizodycznych, wystąpiło wiele gwiazd polskiego kina, m.in. Marek Kondrat, Krystyna Janda, Krzysztof Globisz, Zbigniew Zamachowski, Marian Opania, Janusz Gajos, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Piotr Fronczewski, Magdalena Cielecka, Jerzy Stuhr i Agnieszka Krukówna.

Przepojony atmosferą nostalgii i tajemnicy film opowiada o grupce dzieci, zafascynowanych postacią swego rówieśnika Dawida Weisera, który zdaje się mieć nadnaturalne, magiczne wręcz zdolności. Posiadając charyzmatyczną władzę nad swymi kolegami, Dawid wciąga ich w spisek, który kończy się eksplozją własnoręcznie skonstruowanej bomby. W wypadku tym chłopiec przepada bez wieści i żadne śledztwo nie jest w stanie wyjaśnić jego losów. I choć tragiczne i tajemnicze wydarzenia miały miejsce wiele lat temu, odcisnęły silne piętno na psychice bohaterów, dziś już dorosłych ludzi, nadal jednak uległych urokowi i tajemnicy Weisera Dawidka.

Reklama

Wojciech Marczewski jest twórcą tak uznanych filmów jak "Zmory", "Klucznik", "Dreszcze", "Ucieczka z kina Wolność". Zakwalifikowanie jego najnowszego filmu do konkursu jednego z najważniejszych festiwali filmowych na świecie jest ogromnym wyróżnieniem dla polskiego kina. O Złotego Niedźwiedzia "Weiser" będzie walczył m.in. z filmem "Zatrute pióro" Philipa Kaufmana, nagrodzonym ostatnio przez Stowarzyszenie Krytyków Amerykańskich.

"Weiser" pojawi się na ekranach naszych kin 19 stycznia 2001 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Paweł Huelle | Teresa Budzisz-Krzyżanowska | film

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy